پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
آشنایی با انواع هود آشپزخانه
آشنایی با انواع هود آشپزخانه

آشنایی با انواع هود آشپزخانه

تبلیغات
آشنایی با انواع هود آشپزخانه
از سری مقالات بخش لوازم خانگی این بار با مطلب آشنایی با انواع هود آشپزخانه ، با هم همراه می شویم تا با انواع هود و محل نصب آن ها آشنا شویم.

  یکی از لوازم خانگی ضروری هود برقی می باشد و برای خارج کردن بو و دود ایجاد شده در هنگام پخت غذا مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی هودهای آشپزخانه در مدل ها و طرح های مختلف ساخته می شوند و دارای یک یا دو موتور با سرعت های مختلف می باشند. روشنایی محیط پخت و پز، با دو لامپ ۴ وات شمعی یا دو لامپ کم مصرف تأمین می شود و در هودهای مدل شیشه ای، از لامپ هالوژن با ولتاژ ۱۲ ولت ۲۰ وات استفاده می شود.

  هود زیر کابینت

  شکل زیر یک نوع هود برقی زیر کابینت را نشان می دهد که در اندازه و مدلهای مختلف ساخته می شود و دارای یک یا دو الکتروموتور می باشد. این موتورها از نوع القایی با قطب چاکدار سه سرعته می باشند و برای قدرت های بالا، از مدل دو الکتروموتور استفاده می شود. برای روشنایی فضای پخت از دو عدد لامپ ۴۰W رشته ای یا دو عدد لامپ کم مصرف استفاده می شود. همچنین این نوع هود دارای مدل کنترل از راه دور نیز می باشد.

  آشنایی با انواع هود آشپزخانه

  هود طرح شومینه

  شکل زیر یک نوع هود طرح شومینه را نشان می دهد که دارای فیلتر آلومینیوم قابل شست و شو می باشد. بدنه ی هود با رنگهای مختلف و به طریق پادرکوتینگ رنگ آمیزی شده و در مقابل حرارت و بخار آب تغییر نمی کند. روشنایی فضای پخت به وسیله ی دو عدد لامپ کم مصرف تأمین می شود. موتور این هودها از نوع موتور القایی با خازن راه انداز بوده و دارای پروانه های مخصوص می باشد.

  آشنایی با انواع هود آشپزخانه

  این دستگاه به صورت دستی و یا کنترل از راه دور فرمان می گیرد و قادر خواهد بود در ساعت معینی، موتور و یا موتورهای خود را با هر سرعتی به طور اتوماتیک روشن و خاموش کند. همچنین این هود دارای سیستم حفاظت در برابر نوسانات برقی می باشد و دستگاه را در هنگام نوسانات برق خاموش می کند و حتماً باید بعد از شناخت و رفع عیب، دستگاه را دوباره آماده ی کار کرد. شکل زیر یک هود طرح شومینه شیشه ای را نشان می دهد که دارای یک فیلتر آلومینیومی قابل شست و شو، دو عدد لامپ ۱۲ ولت ۲۰ وات و یک الکتروموتور توربو از نوع القایی تک فاز با خازن راه اندازی می باشد که دارای سه یا چهار دور مختلف است.

  آشنایی با انواع هود آشپزخانه

  هود برقی طرح جزیره ( ISLAND )

  این هود برخلاف انواع دیگر که بین کابینت قرار گرفته و یا به دیوار آشپزخانه پیچ می شوند، در فضای آشپزخانه معلق بوده و به سقف متصل می شود. جنس بدنه و ورقه های روپوش دودکش، از استیل ضد زنگ می باشد.

  آشنایی با انواع هود آشپزخانهآشنایی با انواع هود آشپزخانه

  مطابق شکل زیر نحوه ی نصب این نوع هود به گونه ای می باشد که می توان آن را در قسمت های مختلف سقف قرار داد و کاربر می تواند به راحتی در اطراف گاز مشغول کار باشد.

  آشنایی با انواع هود آشپزخانه

  در هودهای مدل شیشه ای دارای چهار لامپ، از لامپ هالوژن ۱۲ ولت ۲۰۰ وات استفاده می شود. در این عمل حالت ایزولاسیون ایجاد می شود که خطر برق گرفتگی را از بین می برد.

  آشنایی با انواع هود آشپزخانه

  این نوع هود دارای دو فیلتر آلومینیومی قابل شست و شو می باشد که در بعضی از انواع آن، نشانگر دیجیتالی LCD بکار رفته است.

  محل نصب انواع هودها

  الف) هود زیر کابینت: به صورت کشویی در بین دو کابینت و به فاصله ی ۷۰ سانتیمتری سطح گاز خوراک پزی نصب می شود.

  آشنایی با انواع هود آشپزخانه

  ب) هود طرح شومینه : توسط چهار عدد پیچ و رول پلاک، به دیوار مجاور گاز خوراک پزی و در فاصله ی ۷۰ سانتیمتری سطح گاز نصب می شود.

  ج) هود طرح جزیره: به سقف آشپزخانه و روی گاز خوراک پزی، به صورت معلق قرار می گیرد و در فاصله ۷۰ سانتی متری گاز نصب می شود.

  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  مهران ابن الدین
  مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

  دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
  مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های لوازم خانگی
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  باز شدن بدنه کولرهای ابی
  آموزش روش نصب کولر آبی هوایی | قسمت اول
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
  آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه