پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
آشنایی با ساختمان توستر برقی
تبلیغات
آشنایی با ساختمان توستر برقی
از سری آموزش های تعمیر و نگهداری لوازم خانگی، این بار با مطلب آشنایی با ساختمان توستر برقی با هم همراه می شویم تا با ساختمان و مدارهای الکتریکی توستر آشنا شویم.

  برای آشنایی با توستر برقی ابتدا تصویر قسمت زیر دستگاه و اجزای تشکیل دهنده آن در تصویر زیر نشان داده می شود سپس بعضی از اجزای مدار الکتریکی آن را شرح می دهیم.

  آشنایی با ساختمان توستر برقی


  ساختمان و نقشه انفجاری یک نوع توستر برقی : تصویر زیر یک دستگاه توستر برقی را به همراه نقشه انفجاری آن نشان می دهد.

  آشنایی با ساختمان توستر برقی


  المنت توستر برقی : برای تولید حرارت یکنواخت در دو طرف برش نان در داخل بعضی از توستر برقی دو المنت فنری با حفاظ شیشه ای مطابق تصویر و صفحات منعکس کننده صیقلی استفاده می شود. این المنت ها برای برشته و گرم کردن برش نان در دو طرف دستگاه به کار می رود. در قسمت میانی دستگاه یک المنت نواری قرار دارد که روی صفحه تخت عایق از نوع میکا پیچیده شده است.

  آشنایی با ساختمان توستر برقی


  کارت الکترونیکی کنترل زمان ( تایمر ): کنترل زمان مورد نیازبرای برشته یا گرم کردن برش نان توسط کارت الکترونیکی صورت می گیرد. این کارت دارای دو ترمینال ورودی است که سرسیم های فاز و نول سیم رابط به آن وصل می شود. همچنین این کارت دارای دو ترمینال خروجی می باشد که چون المنت ها به طور سری بسته می شوند، سرسیم های المنت های کناری برای تغذیه المنت ها استفاده می شود.

  آشنایی با ساختمان توستر برقی آشنایی با ساختمان توستر برقی


  مدار الکتریکی : به طور کلی برای توسترهای برقی سه نوع مدار الکتریکی طراحی می شود.

  توستر ۲۲۰ ولت با المنت های سری : مدار شکل زیر توستر با تغذیه ۲۲۰ ولت را نشان می دهد. در این توستر مقاومت المنت میانی یا B حدودا دو برابر مقاومت المنت های کناری است. قدرت این نوع توستر به نوع دستگاه بستگی دارد. TS سوییچ های تایمر، F1 فیوز خط تغذیه الکتریکی پریز توستر و T ترمینال دستگاه است.

  آشنایی با ساختمان توستر برقی

  توستر ۱۱۰ ولت با المنت های سری و موازی : در شکل زیر مدار یک توستر با تغذیه ۱۱۰ ولت را مشاهده می کنید. توان این نوع توستر به نوع دستگاه بستگی دارد. مقاومت المنت میانی (B) حدودا برابر مقاومت المنت های کناری دستگاه یعنی A و C است تا گرمای تولیدی آن به برش های نان دو طرف المنت برسد. این نوع مدار معمولا تا توان نامی کمتر از ۱۰۰۰ وات مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که مشاهده می شود المنت های A و C به صورت سری و B به صورت موازی با آن ها قرار دارد.

  آشنایی با ساختمان توستر برقی

  توستر ۱۱۰ ولت با المنت های موازی : در مدار شکل زیر ولتاژ تغذیه توستر ۱۱۰ ولت است. در این توستر مقاومت المنت وسطی یعنی B نصف مقاومت هر المنت کناری است و مقاومت المنت های کناری برابرند. توان الکتریکی در این مدار ۱۰۰۰ وات به بالا است. در این نوع توستر کلیه المنت ها با هم به صورت موازی بسته می شوند.

  آشنایی با ساختمان توستر برقی


  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  مهران ابن الدین
  مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

  دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
  مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های لوازم خانگی
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
  آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  عیب یابی ابگرمکن گازی مخزنی
  آشنایی با اجزا و قطعات آب گرمکن مخزنی گازسوز
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه