پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
آموزش تصویری تعویض تیوب دوچرخه
آموزش تصویری تعویض تیوب دوچرخه

آموزش تصویری تعویض تیوب دوچرخه

تبلیغات
آموزش تصویری تعویض تیوب دوچرخه
امروز قصد داریم گام به گام، نحوه و چگونگی تعویض تیوب دوچرخه را به شما آموزش دهیم. نحوه کار بسیار آسان می باشد، هر مرحله از این آموزش دارای یک ویدیو می باشد و شما به کمک این ویدیوها می توانید درک مناسبی از هر مرحله ی آموزش داشته باشید و بتوانید به نتیجه مطلوب یعنی عوض کردن تیوب دوچرخه برسید. اگر حاضرید آموزش را شروع کنیم. با استپ هلپ همراه باشید.

  مرحله 1

  ابتدا پیچ های چرخ مورد نظر از دوچرخه که می خواهید تیوب آن را عوض کنید شل نمایید. بعد از شل کردن پیچ ها در این مرحله چرخ را در نیاورید و به مرحله بعد بروید.


  مرحله 2

  در این مرحله باید قسمت سیم ترمز دوچرخه را شل کنید و برای اینکار بسته به نوع دوچرخه می توانید اقدام کنید. یا سیم ترمز به لقمه دوچرخه به صورت پیچ می باشد یا به صورت قلاب که با جمع کردن قسمت سیستم ترمز سیم آن نیز از جایش در می آید.


  مرحله 3

  پس از شل کردن پیچ ها و آزاد کردن سیم ترمز چرخ دوچرخه را در بیاورید.


  مرحله 4

  اگر باد تیوب دوچرخه خالی می باشد که چه بهتر و اگر تیوب دوچرخه دارای باد می باشد با یک جسمی شبیه چوب کبریت به سوزن دوچرخه فشار بیاورید تا باد آن به صورت کامل خارج شود.


  مرحله 5

  در این قسمت همانند ویدیو زیر با دستان خود لاستیک دوچرخه را کمی ورز دهید. به این شیوه فشار دهید تا در صورت فشار تیوب و تایر دوچرخه به رینگ وصل بوده اند از فشار خارج شوند.


  مرحله 6

  شما همانند ویدیوی زیر می توانید ابزار اهرم تایر را از فروشگاه تهیه نمایید و لاستیک را از لبه های رینگ خارج سازید و فقط دقت داشته باشید که لبه های اهرم تایر به تیوب داخلی و رینگ آسیب نرساند. همین کار را تکرار کنید تا یک طرف لاستیک از جایش به خوبی در بیاید.

  هشدار
  اگر اهرم تایر در دسترس ندارید می توانید از پیچ گوشتی استفاده کنید و فقط نهایت دقت را داشته باشید تا به تیوب و رینگ آسیبی نرسانید و زیاد پیچ گوشتی را وارد لبه لاستیک نکنید تا به تیوب و رینگ آسیب برسد.


  مرحله 7

  وقتی تمامی یک طرف لاستیک را در آوردید نوبت به جا سوزنی تیوب دوچرخه می رسد که باید آن را به سمت بالا بکشید تا از جایش درآید و به این شکل تیوب را در بیاورید.


  مرحله 8

  در این قسمت تیوپ قدیمی که خراب است را یکبار دیگر باد کنید و مشاهده کنید کدام قسمت سوراخ شده است و بعد از آن تایر و رینگ دوچرخه را وارسی کنید ببیند که میخ یا سوزنی یا ... وجود نداشته باشد که باعث سوراخ شدن یا آسیب رسیدن به تیوب شده باشد.


  مرحله 9

  در این قسمت پیچ سوزن تیوب جدید را درآورید. چرا که این سوزن باید بعد از وارد شدن تیوب در رینگ در قسمت بیرونی رینگ بسته شود.


  مرحله 10

  برای وارد کردن تیوب به داخل تایر ابتدا باید سوزن را وارد سوراخ مخصوصش کنید و سپس ادامه تیوب را درون تایر و رینگ قرار دهید. دقت داشته باشید که تیوب در لاستیک پیچ نخورد و به درستی سر جایش جای گیرید. سپس لبه های لاستیک دوچرخه را آرام آرام سرجایش قرار دهید و هرچه به انتهای اینکار می رسید باید فشار بیشتری وارد کنید.

  نکته
  اگر زورتان نرسید دوباره می توانید از پیچ گوشتی و اهرم تایر استفاده کنید ولی به خوبی مراقب باشید تا لبه پیش گوشتی به تیوپ آسیب نرسد چرا که خیلی ها این اشتباه را مرتکب می شوند.


  مرحله 11

  در این قسمت بعد از تعویض تیوب، چرخ را باد کنید و این کار را آرام آرام انجام دهید تا اگر پیچ خوردگی در تیوپ ایجاد شده باشد مشخص شده و تیوب نترکد.


  مرحله 12

  در این قسمت چرخ دوچرخه را سر جایش قرار دهید و پیچ ها را به آرامی محکم کنید.


  مرحله 13

  سیم ترمز را فراموش نکنید و در سر جایش قرار دهید.


  مرحله 14

  در نهایت شما توانسته اید به خوبی تیوب دوچرخه خود را تعویض کنید.

  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  مهران ابن الدین
  مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

  دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
  مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های دوچرخه
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  من تمام پیچ ها و اتصالات رو باز کردم چطور کویل 206 تیپ 5 رو در بیارم ؟
  آموزش تعویض شمع موتور TU5 خودروهای پژو ۲۰۶، ۲۰۷ و رانا
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه