پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
آموزش شست و شوی صحیح شلوار جین
آموزش شست و شوی صحیح شلوار جین

آموزش شست و شوی صحیح شلوار جین

تبلیغات
آموزش شست و شوی صحیح شلوار جین
شلوارهای جین در بین لباس ها بسیار محبوب بوده و یکی از پوشاک های مورد علاقه اغلب مردم می باشد. بیشتر شلوارهای جین از پنبه تولید می شوند و به همین خاطر بسیار با دوام اند و با مقداری مراقبت می توان مدت زمان طولانی ای از آن ها استفاده کرد. یادگیری اساس نحوه شستن این نوع شلوار به زیبایی ظاهری و دوام آن کمک بسیاری می کند. ما در این آموزش به نحوه ی صحیح شستن شلوار جین می پردازیم تا بتوانید از آن برای چند سال متوالی استفاده کنید. با اِستپ هِلپ همراه باشید.

شستن شلوار جین با ماشین لباس شویی

شلوار جینشلوار جین

♦ ماشین لباس شویی را روی دور چرخش پایین قرار دهید. این کار برای این است که شلوار به شکل روز اول خود باقی بماند. در این صورت امکان پارگی و فرسودگی شلوار را کاهش داده و مانع از بین رفتن رنگ و ظاهر آن می شود.
♦ برای شستن شلوار جین از مواد شوینده ملایم و سازگار با محیط زیست استفاده کنید. از استفاده مواد سفید کننده و مواد شوینده حاوی این ماده خودداری کنید.
♦ اگر می خواهید شلوارتان مقداری نرم شود، از نرم کننده های ملایم مخصوص پارچه استفاده کنید.

مرحله 1

شلوار جینشلوار جین

♦ ماشین لباس شویی را پر از آب سرد کنید و هیچگاه شلوار جین را در آب گرم نشویید. البته می توانید از آب ولرم هم برای شستن این نوع شلوار استفاده کنید.
♦ آب گرم باعث از بین رفتن رنگ شلوار لی به ویژه در شلوارهای سیاه رنگ و همچنین باعث چروک شدن شلوار نیز می شود.

مرحله 2

شلوار جینشلوار جین

♦ شلوارتان را پشت و رو کنید چون در آن صورت شستن شلوار جین باعث ساییدگی پارچه آن می شود. علاوه بر سایش پارچه ها روی یکدیگر، مواد شوینده، زیپ و دکمه ها نیز می توانند به رنگ و پارچه شلوار آسیب بزنند.

در قسمت داخلی کمر شلوار، تکه پارچه ای وجود دارد که نکاتی در مورد نحوه شستشوی شلوار روی آن نوشته شده است؛ با خواندن نوشته های روی این پارچه می توانید از این نکات مطلع شوید. بعضی از شلوارها باید بار اول به تنهایی و یا به ندرت شسته شوند. دقت کنید که دستورالعمل روی تکه پارچه را به درستی انجام دهید.

مرحله 3

شلوار جینشلوار جین

♦ شلوار جین را فقط با شلوارهای از این جنس یا لباس های همرنگ در لباسشویی بگذارید. یکی از فاکتورهای مهم در شستن شلوار لی که باید توجه شود رنگ پس دادن آن می باشد. شستشوی زیاد این نوع شلوار باعث کمرنگ شدن آن می شود.
♦ شستشوی این شلوار با شلوارهای جین کم رنگ تر یا لباس های دیگر، ممکن است باعث تغییر رنگ لباس و شلوارها شود. برای جلوگیری از این کار، تمامی شلوارهای لی خود را به صورت جداگانه بشویید.

مرحله 4

شلوار جینشلوار جین

♦ شلوار را خشک کرده و از قرار دادن شلوار جین در خشک کن خودداری کنید. از بین بردن رطوبت بیش از حد شلوار جین باعث چروک شدن و کم رنگ شدن آن می شود که باید از این اقدام خودداری کرد.
♦ در صورتی که می خواهید از دستگاه خشک کن برای خشک کردن شلوار خود استفاده کنید، سرعت چرخش آن را روی حالت ملایم و روی دمای پایین قرار دهید. وقتی هنوز کمی مرطوب است آن را از دستگاه بیرون آورده و روی رخت پهن کن یا بند رخت قرار دهید تا کاملا خشک شود.
♦ با کشیدن درزهای شلوار قبل از قرار دادن آن روی بند رخت، از چروک شدن جلوگیری کنید.
♦ شلوار را از روی زانو تا زده و سپس آن را روی رخت پهن کن یا چوب لباسی قرار دهید تا خشک شود. تا زدن بیش از حد باعث چروکیدگی می شود.

شستن شلوار به صورت دستی

شلوار جینشلوار جین

♦ شلوار جینتان را درون یک سینک یا لگن بشویید. شستن شلوار با دست می تواند به حفظ رنگ آن کمک کرده و از ساییدگی ناشی از چرخش ماشین لباسشویی جلوگیری کند.
♦ لگن را با مقداری آب سرد یا ولرم پر کنید و مقداری ماده شوینده تثبیت کننده رنگ به آن اضافه کنید.
♦ شلوار را پشت و رو کرده و سپس آن را در لگن پهن کنید. از مچاله یا چروک کردن شلوار خودداری کنید و اجازه دهید شلوار به مدت 45 دقیقه خیس بخورد.
♦ شلوارتان را در آب فرو برده و بشویید، سپس آن را بیرون بیاورید و آبکشی نمایید.

مرحله 1

شلوار جینشلوار جین

♦ شلوارتان را فقط در صورت لزوم بشویید زیرا شستشوی بیش از حد باعث آسیب رسیدن به شلوار می شود. استفاده معمولی از آن باعث کثیف شدن زیاد نشده و نیازی به شستن بیش از حد پس از هر بار پوشیدن نمی باشد.
♦ اغلب شلوارهای گران قیمت از پارچه جین خام تولید شده اند و این بدین معناست که از قبل شسته نشده و رنگ آن طبیعی می باشد. پوشیدن همه روزه ی شلوار جین خام، باعث مطابقت آن با بدن شما شده و یک حالت خاص به آن می دهد.
♦ شلوارهایی که از قبل در کارخانه شسته شده اند را می توان با هر چیزی شستشو داد.
♦ فاصله زمانی بین هر بار شستن بسته به میزان مصرف، نوع شلوار و سلیقه شخصی می تواند از 2 تا 6 ماه متغیر باشد.
♦ برنامه شستن پارچه جین به میزان مصرف آن بستگی دارد. مراقبت از شلوارهایی که برای مصرف روزانه استفاده می شوند با آن هایی که فقط برای یک مهمانی استفاده می کنید متفاوت است.

مرحله 2 – تمیز کردن لکه نقطه ای بر روی شلوار جین

شلوار جینشلوار جین

♦ برای از بین بردن لکه های نقطه ای، به جای شستن آن با ماشین لباسشویی، می توانید از آب و پارچه برای انجام این کار استفاده کنید.
♦ دقت کنید که از چه ماده شوینده ای استفاده می کنید اگر رنگ شلوارتان طبیعی نباشد، باعث کم رنگ شدن نقطه مورد نظر شده و ظاهر شلوار شما را خراب می کند.

مرحله 3

شلوار جینشلوار جین

♦ در صورتی که شلوارتان بوی مواد شوینده را می دهد، آن را در فضای آزاد قرار دهید و اگر می خواهید بدون شستن شلوار بوی نامطبوع آن را از بین ببرید، به مدت یک روز روی رخت پهن کن یا بند رخت و در فضای آزاد قرار دهید.
♦ همچنین می توانید از اسپری بوگیر مخصوص پارچه نیز برای از بین بردن بوی نامطبوع آن استفاده کنید.

مرحله 4

شلوار جینشلوار جین

♦ شلوار جینتان را درون فریزر قرار دهید. این ترفند برای طولانی تر کردن زمان بین شستشوها می باشد. یکی از دلایلی که شلوار جین بوی بدی به خود می گیرد، باکتری هایی است که از طریق بدن به آن منتقل شده اند. این باکتری ها باعث ایجاد بوی نامطبوع می شوند. فریز کردن شلوار درصد زیادی از این باکتری ها را از بین برده و بو را کاهش می دهد.
♦ می توانید شلوار را بدون کاور درون فریزر قرار دهید اما ممکن است ذرات درون فریزر به شلوار منتقل شوند، برای جلوگیری از این مشکل می توانید شلوار را داخل کاوری از جنس کرباس یا هر کاور دیگری که امکان عبور هوا وجود داشته باشد، قرار دهید.(از کاور پلاستیکی استفاده نکنید)
♦ قبل از پوشیدن مجدد شلوار، اجازه دهید تا دمای آن متعادل شود.

مرحله 5

شلوار جینشلوار جین

در نظر بگیرید که چه زمانی باید شلوار جین را بشویید. یک یا دو بار پوشیدن آن بدین معنا نیست که باید به همراه بقیه لباس ها در لباس شویی قرار گیرد. شلوارهای لی طول عمر متفاوتی دارند و زمان شستن آن ها وقتی است که نشیمن گاه آن آویزان شده، زانو ها کشیده شده، پارچه ی پشت زانو ها چروک شده و یا دور کمر بسیار گشاد شده باشد.

تبلیغات
برچسب ها
منابع
نویسنده
محمد ذکریایی
محمد ذکریایی عضو تیم استپ هلپ

در زمینه ترجمه در وب سایت آموزشی StepHelp فعالیت می کنم. دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق دانشگاه علم و صنعت مازندران
مجموع پست ها: 72 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 1
مطالب مرتبط
تبلیغات
سایر آموزش های لباس
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۱ امتیاز
هنگ کردن گوشی سامسونگ
آموزش تصویری ریست فکتوری موبایل سامسونگ Samsung Galaxy A5
۰ پاسخ
۱ امتیاز
۰ پاسخ
۰ امتیاز
نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
آشنایی با دریچه گاز خودرو
سوالتان را بپرسید
تبلیغات