پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
انواع نژاد مرغ و خروس را بشناسیم
انواع نژاد مرغ و خروس را بشناسیم

انواع نژاد مرغ و خروس را بشناسیم

تبلیغات
انواع نژاد مرغ و خروس را بشناسیم
امروزه نژادهای بسیار فراوان و گوناگونی از مرغ و خروس ها در دنیا وجود دارد که به جهت تولید گوشت و تخم مرغ مورد توجه اصلاح نژاد، تکثیر و پرورش قرار گرفته اند. با ما همراه باشید تا انواع نژاد مرغ و خروس را بیشتر بشناسیم.

مرغ نژاد آنکونا (AnCOna)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

مبدا این نژاد نیز شهر «آنکونا» در کشور ایتالیا می باشد و از نظر تیپ شبیه به لیگهورن می باشد. معروفترین انواع آن آنکونای دارای لکه های نقطه ای سفید است. رنگ پرهای آنکونا سیاه است و در انتهای آن نوارهای سفیدی وجود دارد که به آن نمایه لکه دار می دهد. در خروس ها رنگ سیاه انعکاسی سبز رنگی دارد ولی پر مرغ ها فاقد این انعکاس می باشند. این نژاد در سال ۱۸۰۰ میلادی از کشور ایتالیا به انگلستان و سپس به ایالات متحده آمریکا برده شد.

مرغ نژاد مسابقات آمریکایی (American Game Fowl)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

خصوصیات این نژاد در مسابقه های «جنگ خروسی» در برخی از ایالت های آمریکا که قانون آن ایالت اجازه چنین کاری را نادیده می گیرد، به کار برده می شود. این نژاد به رنگ های مختلف خاکستری، سفید، قهوه ای و سرخ بوده و دم آن معمولأ به رنگ سیاه و یا آبی تیره است. خروس های جنگی این نژاد قبل از برگزاری مسابقه معمولاً در دایره های مبارزه به صورت مغرورانه جولان می دهند.

مرغ نژاد آپنزیلر (Appen Zeller)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

این نژاد مرغ ملی سوئیسی به شمار می رود و قرن هاست که در این کشور دیده می شود. از علایم مشخصه این نژاد کاکلی افشانی است که بر روی فرق سر پرنده دیده می شود و پرهای آن به طرف جلو قرار گرفته است. در انگلستان نوع دیگری از این پرنده به رنگ سیاه دیده شده است. نژاد آپنزیلر دو گونه داد که یکی از آن ها (اسپیت زاین Spitzhauben) و گونه دیگر (بارتونر Barthuhner) نامیده می شود.

مرغ نژاد آروکونا (Araucanas)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

نام این نژاد از زبان سرخپوستان بومی ساکن در شیلی که Americanas نیز می گویند. آروکونا تخم های رنگی زیبایی می گذارد که به رنگ آبی سبز بوده و چیزی مابین رنگ فیروزه ای تا زیتونی دارد و به همین علت به تخم مرغ هاى عید پاک شناخته می شود. جوجه های این پرنده به همه رنگ دیده می شود و نظیر پرنده بالغ می باشند.

مرغ نژاد اسیل (Aseel)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

نژاد اصیل یکی از اجداد نژاد کورنیش به شمار می رود. نژاد اصیل در هندوستان به عنوان جنگجو به شمار می رود, اما این نژاد با نژاد جنگجوی انگلیسی متفاوت است. این پرنده استخوان بندی محکم و عضلانی قوی و نیرومندی دارد و چشم های آن سفید مرواریدی سبز فام و پیشانی برآمده ای دارد. هر دو جنس نر و ماده تاجی نخودی و کوچکی دارند. دم آن بلند و سراشیبی بوده و پرنده آن را به صورت بادبزنی عمودی و یا افقی نگه می دارد.

مرغ و خروس نژاد آوگس بورگر (Augsburger)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

از نژادهای آلمانی واقعا نادر است. پر و بال های مشکی با جلای سبز دارد. تاج آن تا حدودی از نوع گل لاله ای Butter Cup است که از وسط به دو بخش تقسیم می شود و به همین علت تاج پرنده از دور به صورت فنجان دیده می شود. صورت، تاج و ریش پرنده به رنگ سرخ روشن و نرمه گوش به رنگ سفید است. ساق پا و چنگال ها خاکستری رنگ می باشند. وزن خروس بین ۲.۵ تا ۳.۲۵۰ کیلوگرم و وزن مرغ ها بین ۳.۲۵۰ تا ۲.۷۵۰ گرم است. رنگ پوسته تخم آن ها سفید رنگ است.

مرغ نژاد مسابقات استرالیایی (Australian Games Fowl)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

این نژاد از اصلاح نژاد (مرغ پابلند جنگجو) که به آن (کولین یالز Colonials) می گویند در استرالیا به وجود آمده است و برای استفاده از گوشت و یا نمایش در مسابقات خروس جنگی رشد داده شده است. معمولا به رنگ های تیره وجود دارد و تاج و ریش کوچکی دارد. ساق پای کشیده، بلند و نیرومندی دارد.

خروس نژاد آردینر (Ardenners)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

نژاد بسیار نادری است که منشا آن بخش جنوبی و فرانسوی زبان بلژیک است. گونه جنگجوی آن در سال ۱۹۰۴ میلادی به وجود آمد. این پرنده دم خود را راست نگه می دارد و لکه های رنگدانه دار بر روی صورت آن دیده می شود. مرغ آن تخم گذار خوبی است و تخم هایی با حجم متوسط و پوسته سفید می گذارند. از لحاظ نژادی با (گالوازی Gauloise) قرابت ژنتیکی دارد. رنگ گوش آن سفید است و پر های آن بلند و سیاه با جلای سبز رنگ است.

مرغ نژاد مسابقات استرالیایی (Australian Pit Fowl)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

این نژاد توسط سربازان مستقر در قرارگاه سربازان انگلیسی در استرالیا به منظور شرکت در مسابقات (جنگ خروس) ها پرورش داده شد. جثه این نژاد از لحاظ اندازه بزرگ بوده و دارای یک تاج از نوع نخودی می باشد. به رنگ های مختلف آبی، سیاه، رنگارنگ و گل باقالایی دیده می شود. خروس دارای تاج گونه و ریش سرخ روشن می باشد.

مرغ و خروس نژاد استرالوپا (AuStralop)

نژاد مرغ و خروسنژاد مرغ و خروس

این نژاد در استرالیا از نژاد ارپینگتون سیاه به وجود آمده است، میزان تولید تخم مرغ آن بیشتر از نژاد ارپینگتون و به رنگ سیاه و خاکستری دیده می شود. بعدها این نژاد از استرالیا به جنوب آفریقا و سواحل آمریکای غربی برده شد. این نژاد یک نژاد دو منظوره است. پشت طویل و بدن از جلو به طرف دم، دارای شیب می باشد. تاج ساده منقار سیاه، ساق پا و پنجه ها سیاه است و به تدریج که به طرف کف پا می رود سفید پریده رنگ می شود. رنگ بدنی سیاه و دارای انعکاسی سبز است.

تبلیغات
برچسب ها
نویسنده
مهران ابن الدین
مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
مطالب مرتبط
تبلیغات
سایر آموزش های مرغ و خروس
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۱ امتیاز
اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
سوالتان را بپرسید
تبلیغات
محصولات آموزشی