پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
معرفی انواع پنکه سقفی و کاربرد آن ها
معرفی انواع پنکه سقفی و کاربرد آن ها

معرفی انواع پنکه سقفی و کاربرد آن ها

تبلیغات
معرفی انواع پنکه سقفی و کاربرد آن ها
در محیط های کم رطوبت که استفاده از کولر آبی برای خنک کردن محیط میسر نیست، از پنکه های سقفی استفاده می شود. امروزه به منظور داشتن جنبه ی تزیینی و تنوع آن ها، پنکه های سقفی را همراه با لوستر استفاده می کنند. پنکه های سقفی از نظر قدرت الکتریکی، تعداد پره های خنک کننده، نحوه ی کنترل سرعت و داشتن کلید های تغییر جهت گردش و لوستر تقسیم بندی شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

پنکه سقفی سه پره

انواع پنکه سقفیانواع پنکه سقفی

در این تصویر یک دستگاه پنکه سه پره را می بینید که فقط در یک جهت می چرخد. کنترل روشن و خاموش و تغییر سرعت این پنکه به وسیله یک مجموعه سلف تک کلید چند حالته انجام می گیرد. این مجموعه روی دیوار منزل نصب می شود.

پنکه سقفی چهار پره

انواع پنکه سقفیانواع پنکه سقفیانواع پنکه سقفیانواع پنکه سقفی

♦ در تصویر اول یک دستگاه پنکه ی سقفی چهار پره را می بینید. این پنکه مجهز به لوستر با چهار چراغ و یک رشته نخ که برای روشن کردن لوستر استفاده می شود. هم چنین یک کلید در بالای این پنکه برای تغییر جهت گردش وجود دارد که در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد. با این کلید جهت چرخش پنکه عوض شده و هوای گرم زیر سقف منزل را به طرف کف منزل هدایت می کند و محیط منزل در زمستان به طور یکنواخت تهویه می شود.
♦ در تصویر دوم و سوم اجزای پنکه هایی هالوژن دار را می بینید که نمونه ی مدرن تری از پنکه های لوستری است که برای خانه های امروزی طراحی شده است.

پنکه سقفی چهار پره با لوستر سه چراغ

انواع پنکه سقفیانواع پنکه سقفی

در این تصویر یک دستگاه پنکه ی سقفی چهارپره با لوستر سه چراغ را مشاهده می کنید. کنترل روشن و خاموش شدن این پنکه با کلیدی است که روی دیوار منزل نصب می شود و کنترلی که برای آن تعبیه شده است. کنترل سرعت این پنکه و روشن شدن چراغ ها با کنترل از راه دور، انجام می شود.

پنکه سقفی شش پره

انواع پنکه سقفیانواع پنکه سقفی

در تصویر یک دستگاه پنکه ی سقفی شش پره را مشاهده می کنید که یک چراغ برای روشنایی و کلید هایی بر روی آن برای روشن و خاموش شدن لامپ و تغییر سرعت دارد.

تبلیغات
برچسب ها
منابع
نویسنده
فرهنگ نصیری
فرهنگ نصیری

فرهنگ در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و در تیم تولید محتوا فعالیت می کند. زمان آزادش را صرف یادگیری مطالب آموزشی در زمینه استراتژی محتوا و بازاریابی آنلاین می کند.
مجموع پست ها: 281 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 1
مطالب مرتبط
تبلیغات
سایر آموزش های اصول کلی
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۱ امتیاز
اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
۰ پاسخ
۰ امتیاز
عیب یابی ابگرمکن گازی مخزنی
آشنایی با اجزا و قطعات آب گرمکن مخزنی گازسوز
۰ پاسخ
۰ امتیاز
سوالتان را بپرسید
تبلیغات
محصولات آموزشی
فروشگاه