پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
برف پاک کن
برف پاک کن
برف‌پاک‌کن در خودرو، وسیله‌ای است که برای پاک‌کردن برف و باران و گاهی تمیز کردن شیشه ی خوردرو به‌کار می‌رود. نخستین برف‌پاک‌کن کارای خودرو در ۱۹۰۳ میلادی توسط بانوی مخترع آمریکایی، مری اندرسون اختراع شد. برف‌پاک‌کن در طول یک سده، رفته‌رفته از یک وسیلۀ پیش‌ پا افتاده در خودروهای قدیمی، به وسیله‌ای پراهمیت در خودروهای امروزی تبدیل شد.

البته حرکت قابل توجه در زمینه ظهور و پیدایش برف پاک کن به پنج سال پیش از آن باز می گشت؛ زمانی که یک انگلیسی به نام J.H.Apjohn بازوی پاک کننده ای را ساخت که قابل حرکت بود و به یک نقطه از قاب شیشه وصل می شد. مشکل اصلی طرح این مخترع انگلیسی این بود که این بازوی متحرک تنها می توانست بخشی از شیشه را تمیز کند.

در آغاز، برف پاک کنِ خودرو دستی بود، ولی رفته رفته خلئی و سپس در ۱۹۲۲ الکتریکی شد. قبل از اختراع برف پاک کن، نیمه بالای شیشه جلو را برمی داشتند تا راننده درهنگام بارانی بودن هوا، دید کافی برای رانندگی داشته باشد.

برچسب ها
نویسنده
مهران ابن الدین
مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
مطالب مرتبط
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۰ امتیاز
نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
آشنایی با دریچه گاز خودرو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
سوالتان را بپرسید
محصولات آموزشی
فروشگاه