پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
توصیه هایی مهم قبل از رفتن به تعمیرگاه خودرو
توصیه هایی مهم قبل از رفتن به تعمیرگاه خودرو

توصیه هایی مهم قبل از رفتن به تعمیرگاه خودرو

تبلیغات
توصیه هایی مهم قبل از رفتن به تعمیرگاه خودرو
همه ی ما ممکن است جهت تعمیر و رفع عیب خودروی شخصی خود به تعمیرگاه مراجعه کنیم؛ در این مطلب قصد داریم شما را با نکات و توصیه هایی مهم قبل از رفتن به تعمیرگاه راهنمایی کنیم.

  قبل از رفتن به تعمیرگاه، از داشتن پروانه کسب به نام شخصی که در آن جا فعالیت می کند اطمینان حاصل کنید.

  فراموش نکنید که بسیاری از افراد، یا پروانه ندارند و یا با کپی پروانه سایرین، کار می کنند. کسی که پروانه کسب دارد معمولا آن را در محل کسب خود نصب می کند؛ پس اگر پروانه ای بر روی دیوار یا زیر شیشه میز مشاهده نکردید به احتمال زیاد او پروانه ندارد!!

  سعی کنید هرگاه اتومبیل خود را به تعمیرگاه می برید، از اول تا آخر فرایند تعمیرات حضور داشته باشید و چشم از اتومبیل برندارید.

  تجربه نشان داده که تعمیرکارانی که از حضور و سوالات شما ناراحت و عصبی می شوند، تجربه کافی ندارند و می خواهند با آزمون و خطا کار کنند! پس می توانید بهانه ای درست کنید و اتومبیل را بگیرید و به سراغ دیگری بروید!

  اگر تعمیرگاه، قطعه ای را عوض کرد (که این روزها این کار خیلی مرسوم شده و معمولا به جای تعمیر تعویض می کنند!) حتما قطعه خراب را از تعمیرگاه تحویل بگیرید!

  حتما قبل از مراجعه به تعمیرگاه، کلیه لوازم شخصی را از اتومبیل خارج و در منزل بگذارید. داشبورد را خالی و اشیاء قیمتی و مدارک در خودرو نباشد!

  اگر قرار است اتومبیل را در تعمیرگاه گذاشته و بعدا برای تحویل مراجعه کنید، حتما طوری که صاحب تعمیرگاه هم متوجه شود، شماره کیلومتر خودرو را یادداشت کنید! مثلا بگویید: جسارت نباشه حالا که قراره ماشین شب اینجا بمونه، برای اینکه خیال خودم راحت تر باشه اجازه هست کیلومتر رو بردارم؟ در این صورت او حتما مراقب خواهد بود و اگر کیلومتر تغییر کند باید پاسخگو باشد. اما اگر کیلومتر را یواشکی بردارید بعدا چیزی را نمی توانید اثبات کنید!

  هرگز اتومبیل را با باک پر از بنزین به تعمیرگاه نبرید.

  مخصوصا اگر قرار است شب اتومبیل در آنجا بماند!!! متاسفانه هوس برداشت بنزین از باک پر، هوش از سر بسیاری تعمیرکاران خواهد برد! بطوریکه برای برداشتن ۴ لیتر بنزین از باک شما که فقط ۴۰۰۰ تومان ارزش دارد، ممکن است درب مخزن باک را شکسته یا شلنگ های خروجی بنزین را دچار آسیب نمایند که خسارتی خیلی بیشتر به شما وارد خواهد شد! پس حتما باک کمتر از ۱۰ لیتر بنزین داشته باشد!

  حتما بعد از اتمام کار، از تعمیرکار فاکتور رسمی با مهر و امضاء و شماره تلفن و آدرس تحویل بگیرید و اجرت را حتما با دستگاه کارتخوان مربوط به همان تعمیرگاه پرداخت نمایید و رسید آن را به فاکتور الصاق کرده و نگهداری نمایید. فراموش نکنید که اگر پول نقد پرداخت نمایید هیچ سندی دال بر پرداخت وجود ندارد و اگر چنانچه کار شما به شکایت و اتحادیه بکشد، تعمیرگاه می تواند دریافت وجه از شما را انکار نماید!

  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  رضا وجدانی
  رضا وجدانی عضو تیم استپ هلپ

  نا مشخص
  مجموع پست ها: 21 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 0
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های دانستنی فنی
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  من تمام پیچ ها و اتصالات رو باز کردم چطور کویل 206 تیپ 5 رو در بیارم ؟
  آموزش تعویض شمع موتور TU5 خودروهای پژو ۲۰۶، ۲۰۷ و رانا
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه