پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
دانستنی های فنی شمع موتور خودرو
دانستنی های فنی شمع موتور خودرو

دانستنی های فنی شمع موتور خودرو

ابزارآلات و قطعات
وایر شمع وایر شمع
درخودروهای مجهز به موتور بنزينی، برای احتراق سوخت درون موتور، نياز به ايجاد جرقه است. اين جرقه توسط شمع با انتقال برق ولتاژ بالا توسط واير شمع از كويل، صور...
مشاهده
شمع خودرو شمع خودرو
شمع مسئول مشتعل کردن مخلوط هوا و سوخت در داخل سیلندر است. این کار از طریق ایجاد جرقه‌ای در سر شمع انجام می‌شود که با استفاده از انرژی الکتریکی بدست آمده از...
مشاهده
تبلیغات
دانستنی های فنی شمع موتور خودرو
شمع ها از قطعات مصرفی مجموعه موتور هستند كه با ايجاد جرقه منجر به ايجاد احتراق در موتور و عملكرد مناسب موتور می شوند. عدم عملكرد مناسب شمع باعث افزايش مصرف سوخت، كاهش توان موتور، افزايش دما، افزايش آلايندگی گازهای خروجی اگزوز و لرزش موتور می شوند. زمان مناسب جهت تعويض شمع ها بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای خودرو اعلام شده است.

شمع موتور

شمع ها از قطعات مصرفی مجموعه موتور هستند كه با ايجاد جرقه منجر به ايجاد احتراق در موتور و عملكرد مناسب موتور مي شوند. عدم عملكرد مناسب شمع باعث افزايش مصرف سوخت، كاهش توان موتور، افزايش دما، افزايش آلايندگی گازهای خروجی اگزوز و لرزش موتور می شوند. زمان مناسب جهت تعويض شمع ها بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای خودرو اعلام شده است.
وجود مشخصه های رديابی و لوگو معتبر توزيع كننده قطعات اصلی شركت خودروساز، ويژگی ديگری است كه مانع از سوء استفاده احتمالی می شود. به منظور اطمينان از مرغوبيت قطعات خودروی خود، شمع های استاندارد و با بسته بندی های دارای برچسب هولوگرام را از فروشگاه های مجاز تهيه نماييد.

دانستنی های فنی شمع موتور خودرو

وایر شمع

درخودروهای مجهز به موتور بنزينی، برای احتراق سوخت درون موتور، نياز به ايجاد جرقه است. اين جرقه توسط شمع با انتقال برق ولتاژ بالا توسط واير شمع از كويل، صورت می پذيرد. ويژگی و كيفيت واير شمع به صورتی بايد باشد كه نوسانات قوی الكتريكی و پارازيت (امواج مزاحم) ايجاد نكند. ساختار واير شمع شامل بخش رساناى جريان الكتريكى و بدنه عايق آن است.
استفاده از واير شمع های غير استاندارد و متفرقه موجود در بازار ايرادات زير را ايجاد خواهد كرد:

  • احتراق ناقص سوخت و لرزش موتور.
  • افت توان و كشش موتور.
  • افزايش مصرف سوخت و آلايندگی گازهای خروجی اگزوز.
  • بالا رفتن دمای موتور ناشی از اعمال فشار بيش از حد به موتور.
  • كربن گرفتگی سطح داخلی محفظه احتراق درون سرسيلندر و تاج پيستون و كاهش انتقال حرارت بين اين قطعات.

دانستنی های فنی شمع موتور خودرو

تبلیغات
برچسب ها
منابع
نویسنده
فرهنگ نصیری
فرهنگ نصیری

فرهنگ در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و در تیم تولید محتوا فعالیت می کند. زمان آزادش را صرف یادگیری مطالب آموزشی در زمینه استراتژی محتوا و بازاریابی آنلاین می کند.
مجموع پست ها: 281 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 1
مطالب مرتبط
تبلیغات
سایر آموزش های اتومبیل
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۰ امتیاز
نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
آشنایی با دریچه گاز خودرو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
سوالتان را بپرسید
تبلیغات
محصولات آموزشی
فروشگاه