پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
دانستنی های فنی فیلترهای خودرو
دانستنی های فنی فیلترهای خودرو

دانستنی های فنی فیلترهای خودرو

ابزارآلات و قطعات
فیلتر هوا فیلتر هوا
كاركرد صحيح موتور باعث كاهش گازهای خروجی آلاينده اگزوز خودرو ها و متعاقب آن كاهش آلودگی هوا می شود. يكی از قطعات مهم و موثر در كاركرد صحيح موتور، فيلتر هوا...
مشاهده
فیلتر روغن فیلتر روغن
اکثر قطعات موتور خودرو از فلزهای گوناگون تشکیل شده است. موتور خودرو و قطعات آن (پیستون، سیلندر و …) در زمان کارکرد خود به دلیل فعالیت های مکانیکی تحت شرایط...
مشاهده
تبلیغات
دانستنی های فنی فیلترهای خودرو
فیلتر هوا یکی از قطعات مهم هر خودرو می باشد که نیاز به چک شدن مداوم دارد و حتی می تواند در کمتر شدن آلودگی نقش مهمی داشته باشد. فیلتری که برای تصفیه هوا در خودروها استفاده می‌شود معمولاً کاغذی و استوانه‌ای شکل می‌باشد. این فیلترها می‌توانند ذرات تا ۲۰ میکرون را از هوا جداسازی کنند.

فیلتر روغن موتور

روغن درون موتور مانند خون در بدن انسان عمل می كند همان طوركه لازم است، مواد مضر از خون جدا شوند برای كاركرد بهتر موتور خودرو نيز ضروری است روغن موتور تصفيه شده و ذرات ناخالصی و معلق آن جدا شوند. اين كار بر عهده فيلتر روغن است. فشار روغن درون موتور در دور های مختلف موتور متفاوت است.

استفاده از فيلترهای غير استاندارد، علاوه بر ناتوانی در تصفيه تمامی ذرات معلق و ناخالصی ها و گردش اين ذرات در بين قطعات داخلی، موتور را با افت شديد فشار روغن مواجه و خسارت های جبران ناپذيری بر قطعات متحرک داخل موتور از قبيل رينگ های پيستون، ياتاقان های ثابت و متحرک وارد خواهد ساخت.

دانستنی های فنی فیلترهای خودرو

فیلتر هوا

كاركرد صحيح موتور باعث كاهش گازهای خروجی آلاينده اگزوز خودرو ها و متعاقب آن كاهش آلودگی هوا می شود. يكی از قطعات مهم و موثر در كاركرد صحيح موتور، فيلتر هوا است. متاسفانه در حال حاضر به دليل تعدد شرکت های سازنده متفرقه و توليد و توزيع قطعات بی كيفيت و فاقد استاندارد، مشكلات زيادی برای دارندگان خودرو ها مخصوصا خودورهای جديد انژكتوری، به وجود آمده است. كاغذ مخصوص مورد استفاده در اين فيلترها وظيفه جذب و جداسازی ذرات و ناخالصی های هوای ورودی به موتور خودرو را بر عهده دارد.

در صورت استفاده از فيلترهای غير استاندارد، علاوه بر افت توان موتور و ورود ذرات گرد و غبار به داخل موتور، مصرف سوخت نيز افزايش می يابد. مطابق دفترچه راهنمای مشتری و سرويس های ادواری توصيه شده و با توجه و دقت به همين نكات ساده و استفاده از فيلترهای استاندارد از آسيب های احتمالی به موتور خودروی خود جلوگيری نماييد.

دانستنی های فنی فیلترهای خودرو

تبلیغات
برچسب ها
منابع
نویسنده
فرهنگ نصیری
فرهنگ نصیری

فرهنگ در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و در تیم تولید محتوا فعالیت می کند. زمان آزادش را صرف یادگیری مطالب آموزشی در زمینه استراتژی محتوا و بازاریابی آنلاین می کند.
مجموع پست ها: 281 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 1
مطالب مرتبط
تبلیغات
سایر آموزش های اتومبیل
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۰ امتیاز
نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
آشنایی با دریچه گاز خودرو
۰ پاسخ
۰ امتیاز
سوالتان را بپرسید
تبلیغات
محصولات آموزشی
فروشگاه