پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
راهنمای بکسل کردن و یدک کشی خودروی پژو ۲۰۶
راهنمای بکسل کردن و یدک کشی خودروی پژو ۲۰۶

راهنمای بکسل کردن و یدک کشی خودروی پژو ۲۰۶

تبلیغات
راهنمای بکسل کردن و یدک کشی خودروی پژو ۲۰۶
از سری آموزش های بخش خودرو این بار مرحله به مرحله با راهنمای بکسل کردن و یدک کشی خودروی پژو ۲۰۶ ، با هم همراه می شویم تا با روش صحیح و اصولی بکسل و یدکشی این خودرو آشنا شویم.

  توجه
  این راهنما قابل استفاده برای خودروهای زیر است: پژو ۲۰۶ پژو ۲۰۶ صندوقدار پژو ۲۰۶ دوگانه سوز

  بکسل کردن پژو ۲۰۶

  به روش بلند کردن ( فقط دو چرخ روی زمین قرار می گیرد. ) در این حالت بهتر است که خودرو را ( به کمک یک وسیله برای بلند کردن ) با چرخ ها بلند کنید. بکسل کردن بدون بلند کردن خودرو ( چهار چرخ روی زمین قرار دارد.) در این حالت شما باید همیشه از یک میله بکسل استفاده کنید. روش بکسل کردن خودرو با گیربکس اتوماتیک برای بکسل کردن خودروهای گیربکس اتوماتیک در حالت چهارچرخ روی زمین باید قواعد ذیل رعایت شود: - دسته دنده را در وضعیت N قرار دهید. - هنگام بکسل کردن، سرعت خودرو باید از ۵۰ کیلومتر در ساعت کمتر باشد و مسافت طی شده نیز کمتر از ۵۰ کیلومتر باشد.

  هشدار!
  برای بکسل کردن هرگز از گریل های جلو رادیاتور استفاده نکنید.

  روش بکسل کردن از سمت جلو یا عقب خودرو
  میله های بکسل را به حلقه وصل کنید.

  حلقه جلو

  بکسل کردن پژو 206

  حلقه عقب

  بکسل کردن پژو 206

  نکات مهم

  • خودرو بکسل کننده همواره باید سنگین تر از خودروی بکسل شونده باشد.
  • خودروی بکسل شونده نباید دارای سرنشین باشد.
  • از خارج کردن سوئیچ استارت، یا بستن آن در زمان بکسل کردن خودرو بر روی چهار چرخ خودداری کنید چرا که باعث قفل شدن فرمان می شود. توصیه می شود سوئیچ را در موقعیت A قرار دهید.
  • از یک میله محکم و ثابت جهت بکسل کردن استفاده نمایید. در صورت استفاده از طناب و یا کابل ( هنگامی که قانون اجازه آن را می دهد )، باید خودروی بکسل شده قابل ترمزگیری باشد ( امکان روشن شدن موتور آن باشد ).
  • نباید خودرویی را که امکان حرکت و رانندگی ندارد، بکسل نمود.

  یدک کشی با پژو ۲۰۶

  یدک کشی با پژو 206

  یدک کشی کاروان، قایق، واگن و غیره

  تنها از یدک کش های پژو که در مرحله طراحی خودروهای ۲۰۶ ، مورد آزمایش و تائید قرار گرفته اند استفاده کنید. باید توجه داشت نصب یدک کش بوسیله تعمیرگاه مجاز صورت گیرد. خودروی ۲۰۶ اساسا برای جابجا کردن افراد و اسباب و اثاثیه همراه آنها طراحی شده است و لیکن امکان نصب یدک کش در پشت آن برای حمل کاروان، قایق یا... نیز در نظر گرفته شده است.

  رانندگی همراه با یدک کش باعث اعمال تنش های قابل توجه به خودروی کشنده می شود که راننده باید دقت و توجه زیادی هنگام رانندگی داشته باشد.

  با افزایش ارتفاع، چگالی هوا کاهش یافته که این امر باعث کاهش عملکرد موتور خودرو می شود. با توجه به مطلب یاد شده به ازای هر ۱۰۰۰ متر افزایش ارتفاع می بایست ۱۰ درصد از راندمان مورد نظر جهت یدک کش کم نمود.

  توزیع بارهای وارده

  بار وسایل مورد نظر جهت حمل را بگونه ای روی یدک کش توزیع کنید تا اجسام سنگین تا حد امکان نزدیک اکسل عقب خودرو قرار گیرند البته باید توجه داشت مقدار بار مجاز وارده در قسمت جلویی یدک کش از حد مجاز فراتر نرود.

  خنک کردن

  یدک کش در یک سطح شیب دار باعث افزایش دمای آب سیستم خنک کننده می شود از آنجا که سیستم فن بصورت الکتریکی کنترل می شود ظرفیت خنک کنندگی آن بستگی به سرعت موتور ندارد. برای این منظور می توان از دنده سنگین برای کاهش دور موتور و به تبع آن کاهش سرعت خودرو استفاده نمود. باید توجه داشت حداکثر بار مجاز اعمالی، بر روی یدک کش بر روی سطوح شیب دار طولانی، بستگی به شیب و دمای هوای محیط دارد.


  توجه در هنگام یدک کشی:

  • باید به دمای سیستم خنک کننده توجه داشت.
  • در صورت روشن شدن چراغ خطر سیستم خنک کننده می بایست توقف نموده، موتور را خاموش کرد.


  لاستیک ها فشار باد لاستیک های اتومبیل کشنده و یدک کش می بایست طبق مقادیر پیشنهادی در دفترچه های راهنما مورد بازبینی قرار گیرند:

  سیستم ترمز
  یدک کشی باعث افزایش خط ترمز می شود. در هنگام یدک کشی می بایست با یک سرعت مطمئن و پایین حرکت کرد. در صورت نیاز نیز می بایست به تدریج ترمز گرفت و از ایجاد تغییرات ناگهانی در سرعت خودرو اجتناب نمود.

  سیستم روشنایی
  چراغ های جلویی اتومبیل می بایست بگونه ای تنظیم شوند تا باعث خیره شدن رانندگانی که از رو به رو حرکت می کنند نشود. همچنین می بایست چراغ خطرهای نصب شده بر روی یدک کش را پیش از حرکت بازبینی نمود. باد جانبی حساسیت و تأثیرپذیری خودروی کشنده و یدک کش همراه آن با باد جانبی افزایش می یابد لذا به منظور حفظ کنترل و پایداری خودرو می بایست با یک سرعت مطمئن حرکت کرد.

  نکات مهم

  • به خاطر داشته باشید که زمانی که موتور خاموش باشد، بوستر ترمز کار نمی کند و برای ترمز کردن لازم است نیروی بیشتری به پدال وارد شود.
  • در زمان خاموش بودن موتور، سیستم فرمان هیدرولیک و ترمز عمل نخواهد کرد.
  • برای ممانعت از آسیب رسیدن به خودرو، باید از ترمز کردن شدید و همچنین شتاب گرفتن ناگهانی اجتناب نمود.
  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  رضا وجدانی
  رضا وجدانی عضو تیم استپ هلپ

  نا مشخص
  مجموع پست ها: 21 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 0
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های اتومبیل
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
  آشنایی با دریچه گاز خودرو
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه