پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
راهنمای انواع روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6
راهنمای انواع روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6

راهنمای انواع روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6

تبلیغات
راهنمای انواع روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6
از سری آموزش های بخش تعمیر و نگهداری موبایل، این بار مرحله به مرحله با راهنمای انواع روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6 با هم همراه می شویم تا با نحوه صحیح شارژ کردن گوشی و نکاتی مفید در این زمینه آشنا شویم.

  باتری را قبل از استفاده از آن برای اولین بار یا وقتی به مدت طولانی از آن استفاده نشده است، شارژ کنید.


  نکته ایمنی
  فقط از شارژرها و باتری ها و کابل های مورد تایید سامسونگ استفاده کنید. شارژرها یا کابل های تایید نشده ممکن است باعث انفجار باتری یا آسیب رساندن به دستگاه شوند.


  مرحله ۱

  کابل USB را به آداپتور برق USB متصل کرده و سپس انتهای کابل USB را به جک چند منظوره وصل نمایید.

  روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6


  هشدار
  اتصال نادرست شارژر می تواند باعث آسیب رساندن جدی به دستگاه شود.  مرحله ۲

  آداپتور برق USB را به سوکت برق وصل کنید.


  مرحله ۳

  پس از اینکه به دقت شارژ کردید، دستگاه را از شارژر جدا کنید. ابتدا شارژر را از دستگاه جدا کرده و سپس از سوکت برق جدا کنید.

  توجه
  برای صرفه جویی در مصرف برق، وقتی شارژر استفاده نمی شود آن را از برق در بیاورید. شارژر دکمه خاموش، روشن ندارد پس باید وقتی در حال استفاده نیست برای جلوگیری از اتلاف انرژی برق، آن را از سوکت برق جدا کنید. شارژر باید درحین شارژ نزدیک به سوکت برق قرار گرفته و به راحتی قابل دسترس باشد.


  مشاهده زمان شارژ باقیمانده
  زمان شارژ، صفحه اصلی را باز کنید و روی برنامه larr; تنظیمات larr; باتری ضربه بزنید. زمان واقعی شارژ ممکن است بسته به وضعیت دستگاه شما و شرایط شارژ فرق داشته باشد. زمانی که دستگاه را در شرایط بسیار سرد یا بسیار گرم شارژ می کنید ممکن است زمان شارژ باقیمانده نشان داده نشود.


  کاهش مصرف باتری

  • دستگاه شما گزینه های مختلفی را برای صرفه جویی در مصرف نیروی باتری ارائه می دهد.
  • با استفاده از مدیریت هوشمند، دستگاه را بهینه کنید.
  • هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید با فشار دادن کلید روشن، خاموش به حالت خواب جابجا شوید.
  • حالت ذخیره نیرو را فعال کنید.
  • برنامه های غیرضروری را ببندید.
  • هنگامی که قابلیت بلوتوث استفاده نمی شود، آن را غیرفعال کنید.
  • هنگامی که قابلیت Wi-Fi استفاده نمی شود، آن را غیرفعال کنید.
  • همگام سازی خودکار برنامه ها را غیرفعال کنید.
  • مدت زمان نور پس زمینه را کاهش دهید.
  • روشنایی صفحه را کاهش دهید.

  اقدامات احتیاطی و نکاتی درباره شارژ باتری

  1. هنگامی که باتری ضعیف است، نماد باتری خالی نشان داده می شود.
  2. اگر باتری بطور کامل تخلیه شود، دستگاه نمی تواند بلافاصله پس از اتصال شارژر روشن شود. قبل از روشن کردن دستگاه، اجازه بدهید تا باتری تخلیه شده، چند دقیقه شارژ شود.
  3. اگر از چندین برنامه، برنامه های شبکه یا از برنامه هایی که نیاز به اتصال به دستگاه دیگر دارند در آن واحد استفاده کنید، باتری خیلی سریع خالی می شود. برای اجتناب از قطع اتصال شبکه یا قطع برق در حین انتقال داده ها، همیشه پس از شارژ کامل باتری از این برنامه ها استفاده کنید.
  4. استفاده از منبع نیرویی غیر از آداپتور برق USB ، مانند رایانه، ممکن است بدلیل جریان الکتریکی ضعیف تر باعث کم شده شدن شارژ شود.
  5. وقتی دستگاه در حال شارژ شدن است، می توانید از آن استفاده کنید، اما ممکن است شارژ شدن کامل باتری، مدت زمان بیشتری طول بکشد.
  6. اگر تأمین برق دستگاه هنگام شارژ شدن ناپایدار باشد، ممکن است صفحه لمسی کار نکند. در صورت بروز این مشکل، شارژر را از دستگاه جدا کنید.
  7. هنگام شارژ کردن، ممکن است دستگاه و شارژر گرم شوند. این وضعیت عادی است و نباید تأثیری بر طول عمر یا کارکرد دستگاه شما داشته باشد. اگر باتری بیشتر از حد معمول گرم شد، ممکن است شارژر، شارژ کردن را متوقف کند.
  8. اگر دستگاه شما درست شارژ نمی شود، دستگاه و شارژر خود را به مرکز خدمات سامسونگ ببرید.

  شارژ سریع

  این موبایل دارای ویژگی شارژ سریع داخلی است. هنگامی که دستگاه یا صفحه نمایش آن خاموش است، می توانید با استفاده از این ویژگی، با سرعت بیشتری باتری را شارژ کنید.


  درباره شارژ سریع
  ویژگی شارژ سریع از فناوری شارژ باتری استفاده می کند که با افزایش قدرت شارژ، باتری را با سرعت بیشتری شارژ می کند. این موبایل از ویژگی شارژ سریع سازگار سامسونگ و شارژ سریع Qualcomm 2.0 پشتیبانی می کند. برای استفاده از ویژگی شارژ سریع در دستگاهتان، آن را به یک شارژ باتری وصل کنید که از شارژ سریع سازگار یا شارژ سریع ۲.۰ پشتیبانی می کند.


  افزایش سرعت شارژ
  برای افزایش سرعت شارژ، هنگام شارژ کردن باتری، دستگاه یا صفحه اش را خاموش کنید. وقتی دستگاه خاموش است و باتری در حال شارژ شدن است، نماد روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6 روی صفحه نمایش نمایان می شود. وقتی صفحه روشن است نمی توانید از ویژگی شارژ سریع استفاده کنید. برای افزایش سرعت شارژ، صفحه نمایش را خاموش کنید.


  نکته

  • وقتی باتری را با استفاده از یک شارژ باتری استاندارد شارژ می کنید، نمی توانید از ویژگی شارژ سریع داخلی استفاده کنید.
  • اگر دستگاه گرم شود یا دمای محیط بالا برود، ممکن است سرعت شارژ به طور خودکار کم شود. این نشان دهنده کارکرد درست دستگاه است که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به آن انجام شده است.

  شارژ بی سیم

  این دستگاه دارای سیم پیچ شارژ بی سیم داخلی است. می توانید باتری را با استفاده از یک شارژر بی سیم ( به طور جداگانه به فروش می رسد ) شارژ کنید. مرحله ۱ وسط قسمت پشت دستگاه را روی مرکز شارژر بی سیم قرار دهید. می توانید زمان شارژ باقیمانده را روی صفحه بررسی کنید. زمان باقیمانده واقعی ممکن است بسته به شرایط شارژ متفاوت باشد.

  روش های شارژ موبایل سامسونگ Samsung Galaxy S6


  مرحله ۲

  پس از شارژ کامل، دستگاه را از شارژر بی سیم جدا کنید.

  نکته

  • وقتی بین دستگاه و شارژر بی سیم مانعی وجود داشته باشد، ممکن است دستگاه به درستی شارژ نشود.
  • اگر از شارژر بی سیم در نواحی دارای سیگنال شبکه ضعیف استفاده کنید، ممکن است دریافت شبکه را از دست بدهید.
  • از شارژرهای بی سیم مورد تأیید سامسونگ استفاده کنید. اگر از سایر شارژرهای بی سیم استفاده کنید، ممکن است باتری به درستی شارژ نشود.

  حالت ذخیره نیرو

  با محدود کردن عملکردهای دستگاه، نیروی باتری را ذخیره کنید. در صفحه اصلی، روی برنامه larr; تنظیمات larr; باتری larr; حالت ذخیره نیرو ضربه بزنید و سپس برای فعال کردن آن روی کلید ضربه بزنید. وقتی نیروی باتری باقیمانده به سطح از پیش تنظیم شده می رسد، برای فعال شدن خودکار حالت ذخیره نیرو، روی شروع ذخیره نیرو ضربه بزنید و گزینه ای را انتخاب کنید.


  حالت ذخیره نیروی بیشتر
  از این حالت برای افزایش نیروی باتری دستگاه استفاده کنید. در حالت ذخیره نیروی فوق العاده، دستگاه موارد زیر را انجام می دهد:

  • رنگ های صفحه را به صورت خاکستری نمایش می دهد.
  • برنامه های موجود را فقط محدود به برنامه های ضروری و منتخب کنید.
  • اتصال داده های تلفن همراه را در زمان خاموش بودن صفحه، غیرفعال می کند.
  • ویژگی های Wi-Fi و بلوتوث را غیرفعال می کند.

  در صفحه اصلی، روی برنامه larr; تنظیمات larr; باتری larr; حالت ذخیره نیروی بیشتر ضربه بزنید و سپس روی کلید برای فعال کردن آن ضربه بزنید. برای غیرفعال کردن حالت ذخیره نیرو، روی بیشتر larr; غیرفعال کردن ذخیره نیروی بیشتر ضربه بزنید.


  نکته
  زمان استفاده باقیمانده نشانگر زمان باقیمانده قبل از تمام شدن نیروی باتری است. زمان استفاده ممکن است بسته به تنظیمات دستگاه تان و شرایط کارکرد متفاوت باشد.

  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  مهران ابن الدین
  مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

  دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
  مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های موبایل
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  هنگ کردن گوشی سامسونگ
  آموزش تصویری ریست فکتوری موبایل سامسونگ Samsung Galaxy A5
  ۰ پاسخ
  ۵ امتیاز
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  اندروید سیستم ریکاوری
  آموزش تصویری ریست فکتوری تبلت های لنوو Lenovo A7-40, A7-50
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه