پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
راهنما پنل کاربری StepHelp

پنل کاربری اصلی ترین راه ارتباطی کاربران با اعضای تیم استپ هلپ است. همچنین استفاده کامل از امکانات سایت از طریق این پنل امکان پذیر باشید. به همین منظور جهت تسهیل در استفاده از پنل کاربری، راهنمای جامع آن را مطالعه نمایید.

ورود به پنل کاربری

عضویت در پنل کاربری:

جهت عضویت در پنل کاربری کافی است یک ایمیل فعال خود را وارد نمایید و سپس یک رمز ورود برای خودتان انتخاب نمایید و در نهایت دکمه عضویت را بزنید. به همین راحتی شما عضو پنل کاربری وبسایت استپ هلپ شدید.

 • جهت اطمینان از پسورد وارد شده در زمان ثبت نام بر روی علامت در قسمت مربوط به رمز ورود کلیک نمایید تا پسورد برای شما نمایش داده شود.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

در مرحله بعد پیام “نام شما با موفقیت ثبت شد. حالا وارد شوید.” نشان می دهد ثبت نام شما صحیح بوده و می توانید برای استفاده از پنل با ایمیل و رمز انتخابی خود وارد شوید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ


تکمیل ثبت نام:

 • میتوانید بر روی لینک فعال سازی که در زمان ثبت نام به ایمیل شما ارسال شده است کلیک نمایید یا مراحل زیر را جهت تایید ایمیل انجام دهید.

همان طور که مشاهده می نمایید در ابتدای ورود یک پیام مبتنی بر تایید ایمیل برای شما نمایش داده می شود، برای تایید صحت ایمیل خود ابتدا روی دکمه “تایید ایمیل” کلیک نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

در پنجره باز شده، همانطور که توضیح داده شده است، بررسی نمایید آیا ایمیل شما صحیح وارد شده است یا خیر. در صورت صحیح و فعال بودن ایمیل روی دکمه “دریافت کد فعال سازی” کلیک نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

کد فعال سازی به ایمیل شما ارسال می شود و با مراجعه به ایمیلتان می تواند کد را دریافت و در کادر مربوطه وارد نمایید، سپس دکمه “تایید ایمیل” را بزنید و منتظر بمانید تا پنل مجدد بارگذاری شود.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

همان طور که مشاهده می نمایید تمام امکانات پنل در دسترس قرار گرفته است.

• دقت نمایید چنان چه ایمیل شما تایید نشده باشد شما نمی توانید از امکانات سایت شامل: اشتراک ویژه، دریافت خبرنامه، خرید محصولات و… استفاده نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ


خرید اشتراک ویژه:

 • با خرید اشتراک ویژه شما می توانید بسیاری از امکانات، محصولات و مطالب ویژه سایت را به رایگان در مدت مشخص دریافت نمایید.
 • اشتراک ویژه فقط می تواند برای یک دسته انتخاب شود.
 • در صورتی که اشتراک ویژه بیش از یک ماه انتخاب شود تخفیف به شما تعلق خواهد گرفت و هر مقدار که مدت انتخاب شده بیشتر باشد تخفیف بیشتری به شما تعلق می گیرد.
 • جهت فعال سازی اشتراک ویژه در صفحه خانه پنل کاربری بر روی دکمه “اشتراک ویژه” کلیک نمایید و در پنجره باز شده ابتدا بخش مورد نظر خود و سپس مدت اشتراک را انتخاب نمایید. جهت مشاهده مبلغ قابل پرداخت روی دکمه “محاسبه هزینه” کلیک نمایید. همان طور که در تصویر مشخص شده است مبلغ نهایی زیر دکمه نمایش داده می شود. در نهایت با انتخاب گزینه ی خرید اشتراک به درگاه پرداخت متصل خواهید شد.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

در این صفحه توضیحات پرداخت را بررسی نمایید و سپس با انتخاب گزینه “کارت های شتاپ” و کلیک بر روی دکمه “پرداخت” وارد درگاه بانک می شوید. در صورتی که تمام مراحل پرداخت را به درستی انجام داده باشید به پنل کاربری منتقل خواهید شد و اشتراک مورد نظر برایتان فعال می شود.

 • وبسایت استپ هلپ دارای پروانه نشر دیجیتال به شماره ????، نماد اعتبار طلایی سایت و نماد اعتبار پرداخت الکترونیکی (ای نماد) می باشد، بنابراین از صحت و امنیت خرید خود مطمئن باشید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ


تنظیمات خبرنامه:

در صفحه خانه پنل کاربری روی دکمه “خبرنامه” کلیک نمایید، سپس بخش مورد نظر و دوره ی ارسال خبرنامه را انتخاب نمایید و بر روی دکمه “فعال کردن خبرنامه” کلیک نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ


ویرایش اطلاعات شخصی:

جهت ویرایش اطلاعات شخصی خود در صفحه اطلاعات کاربر بر روی دکمه “ویرایش اطلاعات” کلیک نمایید. بخش ویرایش اطلاعات برای شما به نمایش در خواهد آمد.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

در این قسمت شما می توانید اطلاعات شخصی خود شامل نام و نام خانوادگی، تلفن (در سایت به نمایش در نخواهد آمد و فقط برای شما قابل مشاده است)، زمینه مهارت، مدرک تحصیلی، سال تولد و توضیحات مختصری درباره ی خودتان درج نمایید و یا در صورتی که نیاز به تغییر رمز عبورتان دارید در کادر مربوطه رمز عبور جدید را وارد نمایید. در نهایت بر روی دکمه “ثبت اطلاعات” کلیک نمایید.

• در صورتی که بخواهید مطالب آموزشی در سایت استپ هلپ ثبت نمایید و دانش خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید ثبت (نام و نام خانوادگی) شما الزامی است، زیرا مطلب شما با نام خودتان ثبت و به کاربران نمایش داده می شود. همچنین می توانید جهت آشنایی بهتر کاربران با توانایی هایتان قسمت “درباره من” با جملات مختصر و مفید تکمیل نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

پس از ذخیره سازی اطلاعات شخصی مشاهده می کنید که قسمت نمایش اطلاعات شما تغییر کرده و اطلاعات جدید را نمایش می دهد. همچنین می توانید جهت تغییر تصویر خودبر روی قسمت مشخص شده در عکس زیر کلیک نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

در پنجره ای که برای شما باز می شود تصویرتان را از دستگاه خود انتخاب نمایید و بر روی دکمه “Open” کلیک کنید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

پس از چند ثانیه مشاهده می نمایید که تصویر انتخاب شده شما به نمایش در خواهد آمد.

• دقت داشته باشید که حداکثر حجم مجاز تصویر « ۱۰۰ کیلوبایت » است و فقط فرمت تصویر JPG مجاز به بارگذاری است.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

 


لیست علاقمندی ها:

در صفحه علاقه مندی ها شما می توانید محصولات، پست ها و ویدیو هایی که به لیست علاقمندی های خود اضافه نموده اید مشاهده نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ


سابقه خرید:

در صفحه سابقه خرید شما می توانید محصولات خریداری شده خود را مشاهده نمایید و در صورتی که اعتبار دانلود آن ها وجود داشته باشد فایل های خریداری شده را دانلود نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ


ارسال پیام به تیم مدیریت و پشتیبانی سایت:

در قسمت پیام شما می توانید نظرات انتقادات، پیشنهادات و نیاز به پشتیبانی خود را مطرح نمایید و در اولین فرصت به پیام شما پاسخ داده خواهد شد. جهت ارسال پیام کافیست متن پیام خود را در قسمت مربوطه درج و سپس بر روی دکمه “ارسال پیام” کالیک نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ


اشتراک دانش شما در وبسایت استپ هلپ:

چنان چه دانشی دارید که می خواهید آن را در اختیار عموم قرار دهید استپ هلپ این فرصت را برای شما ایجاد کرده است و مطلب شما را با حفظ حقوق نشر با نام شما در سایت قرار خواهد داد.

• برای ثبت مطلب بر روی دکمه “ثبت مطلب جدید” کلیک نمایید تا فرم ثبت مطلب برای شما نمایش داده شود.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

در قسمت اطلاعات اصلی ابتدا یک عنوان مناسب برای آموزش خود انتخاب نمایید. سپس موضوع مطلب خود را از لیست موجود انتخاب نمایید (چنان چه موصوع مد نظر شما در لیست موجود نمی باشد یا در انتخاب موضوع تردید دارید می توانید از طریق قسمت پیام به تیم پشتیبانی سایت اطلاع دهید) سپس یک مقدمه مناسب در چند جمله برای مطلب خود درج نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

برای درج تصویر اصلی روی دکمه “تصویر اصلی مطلب” کلیک نمایید و تصویر را از دستگاه خود انتخاب و بارگذاری نمایید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

حال که اطلاعات اولیه مطلب خود را ثبت کرده اید مراحل انجام کار را آغاز نمایید.

برای هر مرحله یک عنوان مناسب ترجیحاً شامل شماره مرحله و توضیحات کوتاه شامل کاری که در این مرحله انجام می شود ذکر نمایید. کارهایی که باید در این مرحله انجام شود را در قسمت توضیحات مرحله به صورت کامل و دقیق توضیح دهید.

در هر مرحله می توانید ۴ تصویر باگذاری نمایید برای این کار روی قسمت های تصاویر کلیک نمایید تا پنجره انتخاب تصویر برای شما باز شود و طبق روال سابق تصویر خود را بارگذاری نمایید و منتظر بمانید تا تصویر شما در کادرهای مربوطه نمایش داده شود.

• برای حذف تصویر کافی است روی تصویر کلیک نمایید و با تایید حذف تصویر انتخاب شده از مرحله، حذف می شود.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

چنان چه نیاز است برای انجام کار به مخاطبان هشدار یا اخطاری دهید آن ها را در قسمت مربوطه « هشدار و اخطار » در زیر تصاویر وارد نمایید و با زدن دکمه (+) می توانید هشدار یا اخطار بیشتری ثبت نمایید. توجه نمایید چنان چه فضای بیش از نیاز برای ثبت هشدار اضافه نمودید برای حذف فقط کافی است آن قسمت را خالی بگذارید.

برای اضافه کردن مرحله جدید بر روی دکمه “افزودن مرحله” کلیک نمایید تا مطابق توضیحات قبلی مرحله جدید را ثبت نمایید. توجه داشته باشید چنان چه عنوان مرحله وارد نشود آن مرحله ثبت نخواهد شد. در صورتی که مرحله بیش از نیازتان اضافه نموده اید برای حذف فقط کافی است آن مرحله را خالی بگذارید.

راهنما پنل کاربری استپ هلپ

در قسمت « ثبت مطالبت – اطلاعات تکمیلی » مطلب شما می تواند منابع ای که مطلب خود را از آن ها جمع آوری کرده اید ثبت نمایید، در صورتی که از بیش از یک منبع تحقیق کرده اید با انتخاب گزینه (+) فضای خالی برای درج منبع جدید اضافه می شود. چنان چه فضای ثبت منبع بیش از نیاز اضافه نموده اید برای حذف فقط کافی است آن ها را خالی بگذارید.

 • در ثبت منبع به این نکته توجه داشته باشید که درج نام منبع الزامی است و آدرس منبع اختیاری و دقت داشته باشید آدرس منبع کامل مانند تصویر فوق وارد شود.
 • چنان چه مطلب شما از منبع خاصی گرفته نشده است می توانید قسمت درج منبع را خالی بگذارید.
 • مطلب شما می بایست دارای واژه ی کلیدی باشد، واژه ی کلیدی شامل کلماتی است که با کمترین مقدار کلمات، کاملترین توضیح را در رابطه با مطلب شما بیان کند مانند تصویر فوق.
 • کلمات کلیدی شامل کلماتی هستند که بیشترین کاربرد را در مطلب شما داشته اند و نشان دهنده کلیات مطلب شما باشند. برای جدا کردن کلمات کلیدی از خط فاصله ( – ) استفاده نمایید.

• پس از ثبت مطلب چنانچه نیاز به ویرایش مطلب داشته باشید میتوانید از همین قسمت نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید با این شرط که مطلب شما در سایت منتشر نشده باشد.

ورود به پنل کاربری


پروفایل کاربری

هدف اصلی صفحه پروفایل استفاده از آن به عنوان روزمه کاری شماست و میتوانید جهت فعالیت های فنی به همراه رزومه لینک اشتراک پروفایل استپ هلپ هم ارسال نمایید تا شاهد و اعتباری بر دانش فنی شما باشد.

 • در بالای این صفحه اطلاعات پایه ای که شما در قسمت اطلاعات کاربر از پنل کاربری وارد کرده اید نمایش داده میشود.
 • قسمت بعدی پست هایی که شما در سایت قرار داده اید نمایش داده میشود. که نشان میدهد شما به حدی از دانش در زمینه فعالیت خود رسیده اید که میتوانید آن را به دیگران بیاموزید.
 • سپس سوالاتی که در بخش پرسش و پاسخ سایت مطرح کرده اید نمایش داده میشود. که نشان میدهد شما در چه زمینه هایی فعالیت میکنید و تا چه حد در کار خود به دنبال راه حل های نو هستید.
 • قسمت بعدی پاسخ های شما به دیگران نمایش داده میشود، که نشان میدهد دانش و تجربه کافی در زمینه مهارت خود دارید تا حدی که میتوانید دیگران را نیز در حل مشکلشان راهنمایی نمایید.

پروفایل کاربر

 

در صورت نیاز به دریافت توضیحات و راهنمایی بیشتر می توانید از طریق قسمت پیام پنل کاربری با ما در تماس باشید.

موفق باشید.