پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
آشنایی با سیستم قفل مرکزی خودرو
تبلیغات
آشنایی با سیستم قفل مرکزی خودرو
از سری آموزش های بخش تعمیر و نگهداری خودرو، این بار با مطلب آشنایی با سیستم قفل مرکزی خودرو با هم همراه می شویم تا با نحوه عملکرد و ویژگی های آن در خودرو آشنا شویم.

  قفل مرکزی یکی از سیستم های جانبی در خودرو است. این سیستم قفل کردن تمامی درهای خودرو را به طور همزمان امکان پذیر می سازد. در سیستم قفل مرکزی از مدارهای الکترونیکی، الکتریکی و عملگرهای مکانیکی استفاده شده است. با نصب این مدارها در خودرو، راننده می تواند درها را در دو وضعیت قفل یا آزاد قرار دهد. در تصویر زیر، اجزای مدار قفل مرکزی نشان داده شده است.

  آشنایی با سیستم قفل مرکزی خودرو

  سیستم قفل مرکزی نصب شده در خودرو را می توان در دو حالت فعال نمود: الف) به وسیله ی کلید قفل در خودرو ب) به وسیله ی دستگاه فرستنده دستی یا ریموت کنترل سیستم قفل مرکزی به گونه ای طراحی شده است که وقتی راننده ی خودرو به وسیله ی کلید در را در وضعیت قفل شدن قرار می دهد مدار الکتریکی قفل مرکزی فعال می شود و تمامی درهای خودرو در حالت قفل قرار می گیرند. در تصویر زیر، استفاده از کلید برای قفل نمودن درهای یک نوع خودرو نشان داده شده است.

  آشنایی با سیستم قفل مرکزی خودرو

  روش دیگر قفل کردن درهای خودرو استفاده از دستگاه فرستنده ی دستی یا ریموت کنترل است که توسط آن راننده می تواند از راه دور و بدون استفاده از کلید کلیه ی درهای خودرو را در وضعیت قفل بودن قرار دهد. در تصویر زیر، استفاده از ریموت کنترل به صورت شماتیک، نشان داده شده است.

  آشنایی با سیستم قفل مرکزی خودرو

  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  امیرحسین رضازاده
  امیرحسین رضازاده عضو تیم استپ هلپ

  علاقه مند به برنامه نویسی و خودرو
  مجموع پست ها: 223 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 0
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های اتومبیل
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
  آشنایی با دریچه گاز خودرو
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه