پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
شناخت انواع سشوار و کاربرد آن ها
شناخت انواع سشوار و کاربرد آن ها

شناخت انواع سشوار و کاربرد آن ها

تبلیغات
شناخت انواع سشوار و کاربرد آن ها
يکی از مواردی که کمک زيادی به ايجاد احساسات خوشايند در ما می کند، داشتن موهای زيباست، اما زيبايی مو به راحتی امکان پذير نيست مگر اينکه از ابزارهايی برای اين منظور کمک بگيريم. سشوارها اين کار را برای ما راحت‌تر می کند. خشک و صاف کردن، حالت دادن، براق کردن و حتی تقويت و مراقبت از موها با استفاده از اين وسيله امکان پذير می شود. با ما همراه باشید تا بتوانید با انواع سشوار و کاربرد آن ها بیشتر آشنا شوید.

نمونه 1

انواع سشوارانواع سشوار

♦ وسایل خانگی حرارتی گردنده در اکثر منازل وجود دارد. در این وسایل به منظور انتقال سریع تر گرما و بالا بردن کیفیت عملکرد دستگاه از موتور الکتریکی استفاده می کنند.
♦ سشوار یکی از وسایل حرارتی گردنده است که کم و بیش در کلیه منازل برای خشک کردن و حالت دادن موی سر به کار می رود. در تصویر چند نوع سشوار را مشاهده می کنید.

سشوار ها از نظر شکل ظاهری، توان مصرفی، نوع موتور، ولتاژ تغذیه، وسایل جانبی و امکانات، جنس بدنه، وسایل کنترل و حفاظت مدار الکتریکی، روش نصب و بهره برداری، نوع دمنده هوا و… دسته بندی می شوند.

نمونه 2 - انواع سشوار از لحاظ روش نصب و بهره برداری

انواع سشوارانواع سشوار

در تصویر دو دستگاه سشوار مسافرتی با دسته تاشو و قابل استفاده با ولتاژهای 110 و 220 ولت را مشاهده می کنید.

نمونه 3

انواع سشوارانواع سشوار

این دو سشوار می توانند روی دسته های خود قرار بگیرند.

نمونه 4

انواع سشوارانواع سشوار

تصویر روبه رو دو دستگاه سشوار را نشان می دهد که قدرت مصرفی هر کدام 850 تا 1200 وات است و دمای هوای خروجی آن در سه درجه کم، متوسط و زیاد کنترل می شود.

نمونه 5

انواع سشوارانواع سشوار

در تصویر روبه رو یک نوع سشوار را مشاهده می کنید که در رختکن حمام نصب می شود و دمای هوای خروجی آن توسط کلید زیر دسته آن قابل کنترل است.

نمونه 6 - انواع سشوار از لحاظ وسایل جانبی و امکانات

انواع سشوارانواع سشوار

در این تصویر یک دستگاه سشوار را با وسایل جانبی آن مشاهده می کنید. این سشوار دارای یک کلید روشن و خاموش و دو کلید و یک دیود برای کنترل سرعت موتور و دمای هوای خروجی است.

نمونه 7

انواع سشوارانواع سشوار

تصویر رو به رو یک دستگاه سشوار و حالت دهنده موی سر را نشان می دهد. سرهای برس دار، شانه دار و متمرکز کننده هوای گرم خروجی و دسته متحرک سشوار در تصویر مشاهده می شوند.

نمونه 8

انواع سشوارانواع سشوار

♦ در تصویر نشان داده شده یک سشوار دو سرعته را با قدرت مصرفی 500 تا 1000 وات، سر متمرکز کننده هوای گرم خروجی و دیسک سرامیکی قرمز رنگ روی شبکه را مشاهده می کنید.
♦ در اثر برخورد هوای گرم به دیسک قرمز رنگ، امواجی تولید می شود که در برخورد با موی سر، آن را به رنگ نارنجی در می آورد. پس از خشک شدن موی سر به تدریج رنگ نارنجی ایجاد شده محو می شود.

نمونه 9

انواع سشوارانواع سشوار

در تصویر دیسک سرامیکی قرمز رنگ را روی شبکه مشاهده می کنید.

نمونه 10

انواع سشوارانواع سشوار

در تصویر رو به رو یک سشوار مسافرتی با تغییر دهنده اتوماتیک ولتاژ (۲۴۰V-220) – (100-120)، مجهز به اشعه مادون قرمز، دسته تاشو، قابل نصب روی دسته تاشو هنگام استفاده را مشاهده می کنید. این سشوار دارای دو سرعت و دو درجه کم و زیاد دمای هوای خروجی است.

نمونه 11

انواع سشوارانواع سشوار

در این تصویر یک دستگاه سشوار را مشاهده می کنید که دارای حداکثر قدرت مصرفی 1250 وات، دو سرعت و دو دمای های خروجی است. این سشوار برای حالت دادن موهایی که به طور طبیعی فر و مجعد هستند استفاده می شود.

نمونه 12

انواع سشوارانواع سشوار

در تصویر رو به رو یک دستگاه سشوار را با حداکثر قدرت مصرفی 1500 وات، موتور یونیورسال، سرهای متمرکز کننده و پخش کننده هوای گرم و دو کلید برای کنترل سرعت و دمای هوای خروجی مشاهده می شود. درپوش شبکه دار عقب سشوار به منظور تعویض فیلتر هوای ورودی و تمیز کردن دستگاه قابل باز شدن است.

نمونه 13 - انواع سشوار از لحاظ جنس بدنه، نوع موتور و دمنده هوا

انواع سشوارانواع سشوار

در تصویر رو به رو یک سشوار با موتور یونیورسال با حداکثر قدرت مصرفی 2200 وات، دمنده هوا از نوع پروانه ای، بدنه استیلی و سرپخش کننده هوا را نشان می دهد. این سشوار مجهز به ترموستات بی متالی با تنظیم ثابت است. ترموستات در اثر افزایش دمای تولیدی المنت، مدار الکتریکی سشوار را قطع می کند. یک خازن در ورودی سشوار نصب شده است. این خازن ها وظیفه پارازیت گیری و جذب جرقه های ناشی از کلید زنی و روی کلکتور موتور یونیورسال را به عهده دارند.

نمونه 14

انواع سشوارانواع سشوار

در این تصویر یک سشوار با بدنه استیل، دسته پلاستیکی با دو کلید سه حالته را مشاهده می کنید. موتور این سشوار از نوع DC با آهنربای دایم است و کنترل دما و هوای خروجی آن به وسیله 2 کلید سه حالته و 2 دیود که روی کلیدها نصب شده است انجام می گیرد. دمنده هوای آن از نوع پروانه است.

نمونه 15

انواع سشوارانواع سشوار

♦ در تصویر رو به رو یک دستگاه سشوار را به همراه پایه آن نشان می دهد. موتور این سشوار از نوع القایی یک فاز قطب چاکدار و دارای دو حالت کاری است.
♦ حالت اول هوای خروجی سرد و حالت دوم هوای خروجی گرم و حداکثر قدرت مصرفی سشوار 350 وات است. بدنه این سشوار پلاستیکی است. موتور آن با دور آرام کار می کند و دمنده هوای خروجی از نوع پروانه ای دارد.

نمونه 16

انواع سشوارانواع سشوار

در این تصویر یک سشوار برقی را نشان می دهد که دارای حداکثر قدرت مصرفی 500 وات، موتور DC با آهنربای دایم، دمنده هوای توربینی و یک کلید سه حالته برای قطع و وصل و کنترل سرعت دمای هوای خروجی است.

تبلیغات
برچسب ها
منابع
نویسنده
فرهنگ نصیری
فرهنگ نصیری

فرهنگ در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و در تیم تولید محتوا فعالیت می کند. زمان آزادش را صرف یادگیری مطالب آموزشی در زمینه استراتژی محتوا و بازاریابی آنلاین می کند.
مجموع پست ها: 281 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 1
مطالب مرتبط
تبلیغات
سایر آموزش های اصول کلی
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۱ امتیاز
اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
۰ پاسخ
۰ امتیاز
عیب یابی ابگرمکن گازی مخزنی
آشنایی با اجزا و قطعات آب گرمکن مخزنی گازسوز
سوالتان را بپرسید
تبلیغات
محصولات آموزشی
فروشگاه