پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
شیشه عقب خودرو
شیشه عقب خودرو
شيشه های جانبی و عقب خودروها برخلاف شيشه جلو ترک نمي خورند بلکه تماما خرد می شوند.

شيشه های خودرو در حال حاضر به دو دسته قابل تقسيم اند :
1- شيشه های Laminated
2- شيشه های Tempered

شيشه های Laminated

در شيشه های لامينيت از يک فيلم پلاستيکی به نام PVB برگرفته از (Polyvinyl Butyral) که به وسيله دو لايه شيشه احاطه شده، استفاده می شود. لايه PVB شيشه ها را در هنگام شکست در جاي خود نگه داشته و از پرتاب شدن خرده های شيشه که باعث ايجاد جراحت برای سرنشينان خواهد شد، جلوگيري مي کند همچنين به دليل داشتن خاصيت ارتجاعی از پرتاب شدن سرنشينان به خارج از خودرو در هنگام حوادث احتمالی نيز جلوگيری مي کند.

شيشه های Tempered

اين نوع از شيشه ها که با نام Toughened نيز شناخته مي شوند، پس از شکل دهی و برش کاری در يک فرآيند حرارتي قرار گرفته و بدين ترتيب که ابتدا شيشه تا دماي 7۰۰-6۰۰ درجه گرم شده و سپس به سرعت سرد مي شود که اين امر استحکام شيشه را پنج تا ۱۰ برابر بيشتر مي كند. همچنين به دليل تنش سطحي ايجاد شده ناشي از سرد شدن سريع، در هنگام شکست اين نوع شيشه ها به ذراتي کوچک و ريز و بدون لبه هاي تيز و برنده تبديل مي شوند که اين امر امکان آسيب ديدن سرنشينان را تا حد زيادي کاهش مي دهد اما نه به طور صد در صد.

برچسب ها
نویسنده
مهران ابن الدین
مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
مطالب مرتبط
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۰ امتیاز
باز شدن بدنه کولرهای ابی
آموزش روش نصب کولر آبی هوایی | قسمت اول
۰ پاسخ
۱ امتیاز
هنگ کردن گوشی سامسونگ
آموزش تصویری ریست فکتوری موبایل سامسونگ Samsung Galaxy A5
۰ پاسخ
۱ امتیاز
سوالتان را بپرسید
محصولات آموزشی
فروشگاه