پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
معرفی انواع آبگرمکن برقی و کاربرد آن ها
معرفی انواع آبگرمکن برقی و کاربرد آن ها

معرفی انواع آبگرمکن برقی و کاربرد آن ها

تبلیغات
معرفی انواع آبگرمکن برقی و کاربرد آن ها
از سری آموزش های بخش تعمیر و نگهداری لوازم خانگی، این بار مرحله به مرحله با معرفی انواع آبگرمکن برقی و کاربرد آن ها با هم همراه می شویم تا با تقسیم بندی و کاربرد آن ها آشنا شویم.

  همانطور که می دانید آبگرمکن های نفتی و گازی ضمن کار، گازهای آلوده کننده تولید می کنند و سبب مسمومیت افراد و آلودگی هوای محیط می شوند. همچنین در اثر شعله، تنوره ی این نوع آبگرمکن ها خیلی زود می پوسد و مخزن آن سوراخ می شود. بدین ترتیب ممکن است خسارات مالی و جانی قابل توجهی به بار آید. ضمنا این نوع آب گرم کن ها نیاز به دودکش دارند. اما آبگرمکن برقی بدون صدا، بو و دود کار می کند. اکثر مردم کشورهای پیشرفته جهان با توجه به داشتن نیروی برق فراوان و ارزان و نداشتن منابع گازی معمولا از آب گرم کن های برقی تک فاز و سه فاز استفاده می کنند. در کشور ایران نیز در بعضی از روستا ها و مناطق شهری کشورمان که گاز شهری وجود ندارد، آب گرم کن برقی تک فاز به کار می برند.

  انواع آبگرمکن برقی

  به طور کلی آبگرمکن های برقی را با توجه به نحوه ی نصب، تغذیه الکتریکی و ساختمان داخلی آن ها تقسیم بندی می کنند.
  تقسیم بندی از نظر نوع نصب" color="peacoc" style="double"

  آبگرمکن های برقی از نظر نصب به دو نوع زمینی و دیواری تقسیم بندی می شوند. تصویر زیر یک دستگاه آب گرم کن زمینی را نشان می دهد.

  انواع آبگرمکن برقی

  در تصویر زیر دو نوع آبگرمکن دیواری را مشاهده می کنید. در تصویر سمت راست نوع دیواری این آبگرمکن را برای آشپزخانه و تصویر سمت چپ این نوع آبگرمکن را برای استفاده در حمام نشان می دهد.

  انواع آبگرمکن برقی

  در تصویر زیر یک دستگاه آبگرمکن دیواری مجهز به نشان دهنده ی درجه ی آب گرم را مشاهده می کنید.

  انواع آبگرمکن برقی
  تقسیم بندی از نظر تغذیه ی الکتریکی" color="peacoc" style="double"

  قدرت الکتریکی آبگرمکن برقی با توجه به حجم مخزن و مدت زمان لازم جهت تهیه ی آب گرم تعیین می شود. آبگرمکن های برقی را به صورت تک فاز و سه فاز تولید و در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. تصویر زیر به ترتیب یک المنت آبگرمکن تک فاز، یک المنت سه فاز را نشان می دهد. آبگرمکن های سه فاز خانگی بیشتر در کشورهای آمریکایی و اروپایی استفاده می شود.

  انواع آبگرمکن برقی
  تقسیم بندی از نظر ساختمان داخلی" color="peacoc" style="double"

  آبگرمکن های برقی از نظر ساختمان داخلی به دو نوع با مخزن و بدون مخزن تقسیم بندی می شوند. اکثر آبگرمکن های برقی از نوع مخزن دار هستند که در این نوع لوله ی آب گرم تا قسمت بالای مخزن طبق تصویر زیر هدایت می شود و لوله ی آب سرد در قسمت پایین مخزن قرار می گیرد.

  انواع آبگرمکن برقی

  آگرمکن های بدون مخزن طبق تصویر زیر اغلب از نوع سه فاز و در قدرت های بالا ساخته می شود. المنت های این آبگرمکن در بین لوله های آب قرار می گیرد. در این نوع آب سرد از یک سر لوله وارد و آب گرم از سر دیگر لوله خارج می شود. بدین ترتیب آب هنگام عبور از لوله، با گرمای المنت ها تماس پیدا می کند و گرم می شود. عایق بندی حرارتی در این نوع آبگرمکن بسیار مهم است.

  انواع آبگرمکن برقی

  انواع آبگرمکن برقی

  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  فرهنگ نصیری
  فرهنگ نصیری

  فرهنگ در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و در تیم تولید محتوا فعالیت می کند. زمان آزادش را صرف یادگیری مطالب آموزشی در زمینه استراتژی محتوا و بازاریابی آنلاین می کند.
  مجموع پست ها: 281 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 1
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های لوازم خانگی
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  باز شدن بدنه کولرهای ابی
  آموزش روش نصب کولر آبی هوایی | قسمت اول
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
  آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه