پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن
معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن

معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن

تبلیغات
معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن
از سری آموزش های بخش تعمیر و نگهداری لوازم خانگی، این بار مرحله به مرحله با معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن با هم همراه می شویم تا با تقسیم بندی کتری آشنا شویم.

  برای جوش آوردن سریع آب جهت مصرف چای و قهوه از کتری برقی استفاده می شود. به لحاظ حجم کم کتری برقی نسبت به سماور برقی، آب زودتر به جوش می آید و انرژی الکتریکی کمتری مصرف می شود. کتری برقی انواع مختلفی دارد و با توجه به جنس بدنه، تغذیه الکتریکی و کنترل درجه ی جوش تقسیم بندی می شود.

  تقسیم بندی از نظر جنس بدنه

  بدنه ی بعضی از کتری ها از فولاد زنگ نزن مانند تصویر زیر ساخته شده است. کابل رابط در این کتری ها سه سیم است که یک سیم آن به اتصال زمین اختصاص دارد. جریان ناشی از اتصال سیم فاز به بدنه، از طریق این سیم به زمین انتقال می یابد و خطر برق گرفتگی را کم می کند.

  معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن

  کتری تصویر زیر دارای پریز سیار است که در جهت فلش پارج کتری با آن درگیر می شود و از طریق آن برق به المنت داخل پارج می رسد. برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی، بدنه ی کتری های جدید را از پلاستیک مقاوم در برابر حرارت درست می کنند. روی بدنه این کتری نشان دهنده سطح آب مشاهده می شود.

  IMG-72-2

  تقسیم بندی از نظر تغذیه ی الکتریکی

  در بعضی از کتری ها تغذیه ی الکتریکی از طریق یک پریز سیار صورت می گیرد و در زمان استفاده از آب جوش کتری، پارج کتری را از پریز سیار جدا می کنند. برای در آوردن پارج این کتری از پایه ی پریز دار آن باید پارج را به سمت بالا حرکت داد تا از پایه ی آن جدا شود.

  IMG-72-3

  ترمینال های المنت از طریق پلاتین هایی که در تصویر زیر می بینید با پریز درگیر شده و المنت گرم می شود.

  IMG-72-4

  نوع دیگر کتری ها مانند تصویر زیر پریز سر خود است و سیم رابط آن ها به ترمینال روی کتری متصل می شود. در این کتری ها هنگامی که آب داخل مخزن کتری به جوش آمد باید سیم رابط کتری را از پریز برق منزل و ترمینال روی کتری به طور کامل بیرون آورد.

  IMG-72-5

  تقسیم بندی از نظر کنترل درجه جوش

  کتری برقی از نظر کنترل درجه جوش به شرح زیر تقسیم می شود: کتری برقی ساده : کتری نشان داده شده در تصویر زیر غیر خودکار است. روشن و خاموش شدن این کتری به وسیله ی کلید ساده ی روی دسته آن انجام می شود.

  معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن

  کنترل برقی خودکار : در این نوع کتری، کنترل و تنظیم درجه ی جوش آب به وسیله ی ترموستات صورت می گیرد.

  معرفی انواع کتری برقی و کاربرد آن

  تبلیغات
  برچسب ها
  منابع
  نویسنده
  فرهنگ نصیری
  فرهنگ نصیری

  فرهنگ در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر تحصیل کرده و در تیم تولید محتوا فعالیت می کند. زمان آزادش را صرف یادگیری مطالب آموزشی در زمینه استراتژی محتوا و بازاریابی آنلاین می کند.
  مجموع پست ها: 281 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 1
  مطالب مرتبط
  تبلیغات
  سایر آموزش های لوازم خانگی
  پرسش و پاسخ
  ۰ پاسخ
  ۰ امتیاز
  باز شدن بدنه کولرهای ابی
  آموزش روش نصب کولر آبی هوایی | قسمت اول
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
  آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
  ۰ پاسخ
  ۱ امتیاز
  سوالتان را بپرسید
  تبلیغات
  محصولات آموزشی
  فروشگاه