پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
هویه الکتریکی
هویه الکتریکی
هویه وسیله‌ای است که برای ذوب لحیم و اتصال قطعات به یکدگیر به کار می‌رود. هویه‌ها را می‌توان به دو دستهٔ اصلی تقسیم کرد، هویه‌ چکشی (غیرالکتریکی) و هویه‌ الکتریکی. با توجه به نقطهٔ اتصال و اندازهٔ آن باید هویه مناسب که بتواند دمای لازم را ایجاد کند انتخاب نمود.

هویه های الکتریکی به دو دستهٔ اصلی تقسیم می شوند:

هویه های قلمی و هویه های هفت تیری (تفنگی). نوک هویه ها پس از مدتی کار کثیف می شود که باید با استفاده از اسفنج نسوز یا سیم ظرف شویی و یا سمباده ی ریز تمیز شوند، البته امکان تعویض سر هویه نیز وجود دارد.

هویه قلمی
هویه های قلمی از یک سیم پیچ نیکل-کرم که دارای مقاومت زیادی است و به دور عنصر حرارتی پیچیده شده ساخته می شوند. این هویه ها معمولا توانی بین ۲۰ تا ۵۰۰ وات دارند و در برخی از انواع امکان تنظیم دما و توان وجود دارد.

هویه الکتریکی

هویه هفت تیری
کار با هویه های تفنگی راحت تر و سرعت بالا رفتن دما در آن ها زیاد است، زیرا حرارت مستقیما در نوک آن ها تولید می شود. این هویه ها از ترانسفورماتور برای کاهش ولتاژ و افزایش جریان در ثانویه (نوک هویه) استفاده می کنند تا بر اثر عبور جریان زیاد از نوک هویه (که مقاومت زیادی دارد) گرمای لازم برای بالا بردن دما ایجاد شود. با توجه به اینکه ثانویه ی این هویه ها تقریبا اتصال کوتاه هستند، نباید آن ها را به مدت طولانی روشن نگاه داشت زیرا موجب سوختنشان می شود.

هویه الکتریکی

برچسب ها
نویسنده
مهران ابن الدین
مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
مطالب مرتبط
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۰ امتیاز
باز شدن بدنه کولرهای ابی
آموزش روش نصب کولر آبی هوایی | قسمت اول
۰ پاسخ
۱ امتیاز
هنگ کردن گوشی سامسونگ
آموزش تصویری ریست فکتوری موبایل سامسونگ Samsung Galaxy A5
۰ پاسخ
۱ امتیاز
سوالتان را بپرسید
محصولات آموزشی
فروشگاه