پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
کارواش خانگی
کارواش خانگی
کارواش یک ابزار برقی است که بنا به قدرتی که دارد برای شست و شوی خودرو، ماشین آلات سنگین، نمای ساختمان و فضاهای کارگاهی مانند کشتارگاه ها و... مورد استفاده قرار می گیرد. کارواش عمل شست و شو را به وسیله آب با فشار بالا انجام می دهد.

کارواش ها بر اساس دو نوع موتور دسته بندی می شوند:

  • کارواش های دینامی(القایی)
  • ذغالی

کارواش های ذغالی با القای الکتریسیته به موتور، دستگاه را به کار می اندازند و به همین دلیل دارای صدای کمتر و طول عمر بیشتری نسبت به کارواش های ذغالی می باشند اما قیمت بالاتری دارند.

کارواش ذغالی دارای سیستم الکتروموتور و سیم پیچ هستند و به وسیله دو زغال موجود در دستگاه کارواش شروع به کار می کند. عموما کارواش با موتور ذغالی دارای قدرت بالاتری نسبت به نوع دینامی می باشد.

عامل دیگری که علاوه بر نوع موتور در کارواش ها مهم هستند و در دسته بندی آن ها لحاظ می شوند، میزان فشار کاربردی برای خروج آب می باشد. عموما دستگاه های کارواش به 100 ،130 ،140 ،160 و 180 بار تقسیم می شوند. هرچه میزان فشار بیشتر باشد دستگاه قوی تر و صنعتی تر می باشد. کارواش های 100 و 130 بار و در برخی موارد کارواش 140 بار مصارف خانگی دارند و کارواش 160 و 180 بار کاملا صنعتی می باشند.

نکته ای که در استفاده از کارواش ها مهم می باشد این است که در شرایط آب و هوایی مرطوب نباید استفاده شوند.
کارواش ها دارای قطعات گوناگونی می باشند که مهم ترین آن ها لانس و تفنگ آب پاش و مخزن مواد شوینده می باشد. نکته مهم دیگر شلنگ کارواش می باشد که هرچه طول بیش تری داشته باشد قدرت مانور بالاتری حین کار در اختیار کاربر می گذارد.
کارواش عمل شست و شو را با فشار زیاد آب انجام می دهد به همین دلیل از نظر زمانی و میزان مصرف آب، صرفه جویی قابل توجهی نسبت به شست و شو با شلنگ آب معمولی انجام می شود.

برچسب ها
نویسنده
مهران ابن الدین
مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
مطالب مرتبط
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۰ امتیاز
نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
آشنایی با دریچه گاز خودرو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
اصلاح محل نصب مگنترون ماكروويو
آموزش باز کردن و تعمیر دستگاه مایکروویو
۰ پاسخ
۱ امتیاز
سوالتان را بپرسید
محصولات آموزشی
فروشگاه