پنل کاربر سبد خرید
ورود / عضویتورود
عضویت
بازیابی رمز
ورود / عضویت
۰
کاسه نمد
کاسه نمد
کاسه‌نَمَد (Radial shaft seal) نوعی درزگیر می‌باشد که برای درزبندی شفت دوار و پوسته حاوی سیال استفاده می‌گردد تا از نشت سیال به بیرون از پوسته جلوگیری نماید. در حقیقت کاسه نمد قطعه ای متشکل از سه قطعه فنر، واشر کاسه ای شکل فلزی و نمد فشرده است که مانع نشت سیالات در قطعات مکانیکی می شود.

اما امروزه هر یک از واشرهای لاستیکی گرد در اندازه های مختلف که در دستگاه های مکانیکی مختلف مثل موتور اتومبیل برای پیشگیری از نفوذ روغن به بیرون به کار می رود عموماً کاسه نمد نامیده می شود.

کاسه نمد یا همان مجموعه آب بندی معمولاً از جنس تفلون می باشد تا از خورندگی اجزای آن جلوگیری کرد.

پیستون کمک فنر درون یک محفظه بسته (تیوپ) فلزی که حاوی یک سیال هیدرولیکی (عموماً روغن) است، حرکت می نماید. اطراف محل حرکت میله به داخل و خارج محفظه به وسیله یک کاسه نمد کاملاً آب بندی شده و سیال تحت فشار، امکان خروج از محفظه را دارا نیست. گسیختگی کاسه نمد باعث نشتی روغن از کمک فنر می شود، هر گاه نشتی از کمک فنر دیده شد، زمان تعویض آن است.

انواع کاسه نمدها در سرمازاها

کاسه نمد فانوسی:
لوله ای از فلز ارتجاعی موج دار است که واشر لاستیکی در آن قرار می گیرد. این کاسه نمد اطراف گلویی میل لنگ و بدنه کمپرسور را آب بندی می کند.

کاسه نمد کمپرسور:
مانعی بدون نشت و نفوذناپذیر است که بین میل لنگ و بدنه کمپرسور قرار می گیرد.

برچسب ها
نویسنده
مهران ابن الدین
مهران ابن الدین عضو تیم استپ هلپ

دغدغه ایجاد منبع آموزشی که راهگشای بسیاری از مشکلات روزمره مردم و تاثیرگذار در ایجاد و توسعه کسب و کارهای فنی و تجربی باشد، ایده StepHelp و راه اندازی آن را سبب شد. هدفی که هر روز برای بهبود و اثربخشی بهتر آن تلاش می کنم.
مجموع پست ها: 338 مجموع سوالات: 0 مجموع پاسخ ها: 5
مطالب مرتبط
پرسش و پاسخ
۰ پاسخ
۱ امتیاز
هنگ کردن گوشی سامسونگ
آموزش تصویری ریست فکتوری موبایل سامسونگ Samsung Galaxy A5
۰ پاسخ
۱ امتیاز
۰ پاسخ
۰ امتیاز
نحوه نصب رله چراغ بزرگ ال ٩٠
آشنایی با دریچه گاز خودرو
سوالتان را بپرسید
محصولات آموزشی
فروشگاه